آی‌آر بلاک‌چین

توسعه پلتفرمی برای تجارت و زنجیره تأمین انرژی در بستر زنجیره‌بلوک (بلاک‌چین) توسط شرکت‌های اروپایی

طراحی پلتفرم زنجیره تأمین انرژی با هدف تسهیل تجارت انرژی

دو شرکت اروپایی تأمین‌کننده انرژی، یک پلتفرم تجاری در زمینه زنجیره تأمین انرژی را در بستر زنجیره‌بلوک را به آزمایش گذاشتند. شرکت ایتالیایی برق و گاز انل(Enel) با همکاری یک شرکت آلمانی و شرکت فناوری اطلاعات پونتون(Ponton) این پلتفرم آزمایشی را مدیریت می‌کنند.

شرکت‌های بزرگ انرژی اروپا تنها شرکت‌هایی نیستند که بر روی زنجیره‌بلوک در زنجیره تأمین انرژی شرط‌بندی کرده‌اند. از ژاپن خبر می‌رسد شرکت برق توکیو در حال تحقیق بر روی غیرمتمرکز کردن اداره نیروگاه‌های برق هسته‌ای این کشور با کمک زنجیره‌بلوک است.
ژاپن یکی از استفاده‌کنندگان عمده از برق هسته‌ای در دنیاست.
تراژدی اتمی فوکویاما در سال ۲۰۱۱ باعث شده تا این کشور به دنبال راهکارهای غیرمتمرکز برای اداره نیروگاه‌های هسته‌ای خود باشد که بر بستر تکنولوژی زنجیره‌بلوک اجرایی می‌شود.
هدف از این کار جستجوی تأثیر تجارت بدون واسطه در تسهیل فروش مستقیم شرکت‌ها است. تحقیق بر این تمرکز دارد که چگونه تکنولوژی زنجیره‌بلوک با حذف واسطه‌ها می‌تواند بر قیمت تمام‌شده تأثیر بگذارد و شفافیت را به پروسه‌های زنجیره تأمین اضافه کند. این پلتفرم آزمایشی بخشی از پروژه بزرگ اینرچین (Enerchain) است.
پروژه‌ای که توسط ۳۰ شرکت بزرگ در صنایع مختلف پشتیبانی می‌شود. پروژه ‌اینرچین قصد دارد تا همکاری ۳۰ شرکت را  که همین حالا نیز یک زنجیره تأمین انرژی و تجارت را تشکیل می‌دهند، در یک پلتفرم زنجیره‌بلوکی امتحان کند.
چنین کاری کمک می‌کند تا پتانسیل‌های زنجیره‌بلوک در یک زنجیره تأمین بزرگ به آزمایش گذاشته شود.

Read more:
استفاده مجدد از دستگاه‌های قدیمی الکترونیکی در ساخت ریگ ماینینگ یکی از روندهای نوظهور در ماینینگ بیت‌کوین است
از کنسول نینتندو تا گلکسی سامسونگ؛ همه در خدمت ماینینگ!

تغییر کاربری و معماری مجدد دستگاه‌های الکترونیکی قدیمی باهدف ماینینگ به یکی از روندهای نوظهور این حوزه تبدیل‌شده است. بیت‌کوین...

Close