آی‌آر بلاک‌چین

سرمایه گذاری و پس انداز به شکل ارز دیجیتال از جمله بیت‌کوین

یک اپلیکیشن جدید پول خردهای شما را به شکل رمزارز پس‌انداز می‌کند

با اینکه بیت‌کوین محبوبیت زیادی کسب کرده است اما هنوز خیلی‌ها نسبت به پس انداز پولشان به شکل بیت‌کوین تردید دارند.

اما این اپلیکیشن جدید مقدار پول خردهای باقیمانده از تراکنش‌های روزانه افراد را در قالب رمزارز ذخیره و سرمایه گذاری می‌کند.

به کارگیری این راهکار جدید که داست (Dust) نام گرفته خیلی آسان است.

اپلیکیشن با اجازه کاربران به حساب بانکی آن‌ها متصل می‌شود و تراکنش‌های مالی آن‌ها را می‌بیند و سپس رقم هر تراکنش را به اندازه یک دلار رُند می‌کند و مقدار باقیمانده را به عنوان پس انداز نگه می‌دارد.

زمانی که این پس انداز به میزان ۱۰ دلار رسید، اپلیکیشن داست در رمزارزهایی از قبیل بیت‌کوین، اتریوم، لایت‌کوین و … سرمایه گذاری می‌کند.

البته کاربران حق انتخاب دارند و بعد از تعیین رمزارز مورد علاقه به این اپلیکیشن اجازه می‌دهند تا به صرافی کوین‌بیس (Coinbase) وصل شود و توکن بخرد.

سازندگان داست عنوان کرده‌اند این اپ با بیشتر از ۹۰۰۰ موسسه مالی و بانکی در آمریکا همکاری می‌کند.

هم بنیانگذار این پروژه معتقد است:

بزرگ‌ترین مزیت آن کاهش تردید مردم برای پس‌انداز در قالب سرمایه‌گذاری در رمزارزها است. درحالی‌که بازار رمزارزها گاهی اوقات از نوسان‌های شدید تأثیر می‌پذیرد و همین نکته محیط سرمایه‌گذاری آن‌ها را برای تازه‌واردها تا حدودی ترسناک کرده است اما داست با خودکار کردن عملیات سرمایه‌گذاری و تولید سود بلندمدت می‌تواند این مشکلات را حل کند.

شایان‌ذکر است این نرم‌افزار در حال حاضر در حالت آزمایشی است اما علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت دعوت‌نامه ثبت‌نام کنند.

البته باید به این نکته هم اشاره کرد که جردن فیش و همکارانش هنوز تصمیمی برای پولی کردن این اپلیکیشن نگرفته‌اند اما احتمال آن را نیز رد نکرده‌اند.

Read more:
رویای راه‌اندازی مجدد صرافی MtGox در حالیکه طلب‌کاران و مال‌باختگان هنوز از بیت‌کوین‌هایی که از دست داده نارحتند
بازگشت بازنده: زمزمه‌هایی برای بازگشایی دوباره پلتفرم صرافی MtGox

مارک کارپیلیس که زمانی مدیر پلتفرم ورشکسته MtGox بود اکنون رویای راه‌اندازی دوباره MtGox را در سر می‌پروراند. صرافی MtGox...

Close