آی‌آر بلاک‌چین

هواپیمایی لوفت‌هانزا از فناوری زنجیره‌بلوک استفاده می‌کند

پرواز بلندتر لوفت‌هانزا با امضای قرارداد با یک استارتآپ زنجیره‌بلوکی (بلاک‌چینی)

لوفت‌هانزا که یکی از بزرگ‌ترین خطوط هواپیمایی اروپا است تصمیم گرفته در کنار هواپیمایی S7 روسیه در همکاری با یک استارتآپ زنجیره‌بلوکی از مزایای این فناوری در پیشبرد اهداف خود استفاده کند.

طرف قرارداد لوفت‌هانزا استارتآپ سوییسی Winding Tree است که در حوزه کسب‌وکارهای بدون واسطه فعالیت می‌کند.

ماکزیم اسماعیلوف که مدیریت این استارتآپ را بر عهده دارد بیان کرده که لوفت‌هانزا با امضای این قرارداد می‌تواند اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز بر پایه اتریوم را توسعه دهد.

این اپلیکیشن‌ها عمدتاً در موضوعات مربوط به سفر و مدیریت خطوط هواپیمایی هستند.

از سوی دیگر مدیر ارشد لوفت‌هانزا امیدوار است فناوری زنجیره‌بلوک بتواند در حوزه‌هایی مثل صدور بلیت و ثبت اطلاعات مسافرتی افراد مؤثر واقع شود.

به‌هرحال این همکاری یک رابطه برد برد برای هر دو طرف است. لوفت‌ هانزا از دانش تخصصی در فناوری زنجیره‌بلوک بهره‌مند می‌شود و Winding Tree می‌تواند به متخصصان صنعت هواپیمایی دسترسی داشته باشد.

علاوه بر این لوفت‌هانزا در حراج اولیه سکه (ICO) که قرار است توسط این استارتآپ برگزار شود نیز سرمایه‌گذاری کرده است.

استارتآپ سوسیسی توکن‌هایی را آماده کرده که خریداران آن‌ها می‌توانند بعداً برای گرفتن بلیت از لوفت ‌هانزا استفاده کنند.

اما این هواپیمایی قبل‌تر در سال ۲۰۱۴ با پذیرش بیت‌کوین به‌عنوان یک شیوه پرداخت علاقه خودش را به دنیای زنجیره‌بلوک و رمزارزها نشان داده بود.

حالا این شرکت هواپیمایی نوآور که همیشه خودش را دوستدار فناوری‌های جدید نشان داده از این احتمال صحبت کرده که ممکن است در آینده شرکای دیگری که درزمینهٔ زنجیره‌بلوک فعال هستند را به همکاری بپذیرید.

Read more:
تفاده از امکانات زنجیره‌بلوک برای مقابله با اخبار جعلی و پروپاگاندا
حرف راست را از فناوری زنجیره‌بلوک بشنوید: یک پلتفرم محتوایی جدید

بنیاد غیرانتفاعی پابلیک (Publiq) در سوییس از ایجاد یک پلتفرم محتوایی زنجیره‌بلوکی جدید برای مقابله با اخبار جعلی و گزارش‌های...

Close