آی‌آر بلاک‌چین

رهبر کره شمالی در صدد استفاده از بیت‌کوین برای دور زدن تحریم ها

افکار پلید آقای اون و سرقت بیت‌کوین برای بقای حکومت در کره شمالی

آقای اون و پدر و پدربزرگش سال‌ها به‌عنوان دیکتاتورهای کمونیست بر سرزمین کره شمالی حکومت کرده‌اند. حالا اما با اعمال جدیدترین و سنگین‌ترین تحریم‌ها علیه کره شمالی، آقای دیکتاتور می‌خواهد از بیت‌کوین استفاده کند.

از همین رو هکرهای کره شمالی دست‌به‌کار شده‌اند و با سرقت بیت‌کوین و سایر رمزارزها می‌خواهند با تحریم‌ها مقابله کنند و رژیم کره شمالی را ازلحاظ مالی تغذیه کنند.

از می ۲۰۱۷ حمله‌های سایبری به صرافی‌های بیت‌کوین کره جنوبی شروع‌شده است. بیشتر این حملات ایمیل‌های شخصی کارمندان این صرافی‌ها را هدف قرار داده است.

اتاق شماره ۳۹ و نقشه‌های پلید برای رمزارزهای جهان

اتاق ۳۹ درواقع یک سازمان حزبی مخوف در کره شمالی است که هدفش تأمین بقای دیکتاتور این کشور و حکومت کمونیستی آن است.

این اتاق که احتمالاً نزدیک به یکی از اقامتگاه‌های آقای اون در پیونگ‌یانگ واقع‌شده، به‌طور میانگین سالانه رقمی بین ۵۰۰ میلیون‌ تا ۱ میلیارد دلار را در اختیار حکومت قرار می‌دهد.

این رقم نه از راه تجارت سالم بلکه با انجام فعالیت‌هایی مثل قاچاق طلا، جعل ارزهای خارجی، تولید مواد مخدر و تقلب‌های بیمه‌ای به دست می‌آید.

اما تحریم‌های جدیدی که آمریکا برای کره شمالی در نظر گرفته آقای اون را وادار کرده تا از ظرفیت ارتش سایبری اتاق ۳۹ هم بهره بگیرد. به همین دلیل است که صرافی‌های بیت‌کوینی کره جنوبی و حتی دستگاه‌های خودپرداز این کشور از چند ماه پیش شاهد اختلال بوده‌اند.

هرچند هنوز موردی از حمله هکرهای کره شمالی در خارج از کره جنوبی گزارش نشده ولی اگر استراتژی آقای اون بر سرقت و تأمین خواسته‌هایش با استفاده از بیت‌کوین و سایر رمزارزها باشد باید فرازوفرودهای بازار رمزارزها را نیز در نظر بگیرد.

Read more:
کاربردهای فناوری زنجیره‌بلوک در عرصه موسیقی برای مدیریت حقوق مادی و معنوی
نوآوری در صنعت موسیقی: آهنگ‌سازی با ریتم بلاک‌چین در استودیوی اتریوم

بعضی از هنرمندان صنعت موسیقی با توجه به امکانات فناوری زنجیره‌بلوک، در نظر دارند برای مدیریت بهتر آلبوم‌ها و کنسرت‌ها...

Close