موسسه خیریه انگلیسی از فناوری بلاک‌چین برای امور خیریه استفاده می‌کند

  • توسط IrBlockchain
  • ۹ ماه قبل
  • ۰
پلتفرم بلاک‌چین giftcoin در خدمت یک موسسه خیریه انگلیسی برای کمک به حفظ میراث تاریخی

موسسه انگلیسی English Heritage که به صورت خیریه در زمینه مراقبت از ساختمان‌های تاریخی فعالیت می‌کند تصمیم گرفته با فناوری زنجیره‌بلوک خیرین بیشتری را به خود جذب کند.

برای رسیدن به این هدف موسسه خیریه مذکور با پلتفرم Giftcoin همکاری می‌کند. این پلتفرم امکان رهگیری کمک‌های مالی خیرین از زمان اهدا تا زمان خرج شدن آن‌ها توسط موسسه را فراهم می‌کند.
موسسه خیریه English Heritage که یکی از اعضای همکار این پلتفرم است در فاصله سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ به میزان ۲/۵ میلیون پوند جمع‌آوری کرده است که باعث شده حساسیت‌ها نسبت به عملکرد این موسسه خیریه افزایش پیدا کند.
مدیر توسعه این موسسه در مصاحبه با سایت خبری Coindesk دلیل استفاده از یک پلتفرم بلاک‌چینی را جذب کمک‌های خیرخواهانه بیشتر از طرف خیرین دانسته است و البته آن را بخشی از یک برنامه بزرگ‌تر برای ایجاد تحول در امور این موسسه نام‌برده است.
او این‌طور ادامه می‌دهد که این فناوری جدید امکان تعامل با طیف وسیع‌تری از خیرین در سراسر جهان را فراهم می‌کند و به‌علاوه به آن‌ها اطمینان خاطر می‌دهد که کمک مالی آن‌ها چگونه نگهداری و مصرف می‌شود.
از طرفی طراحان پلتفرم زنجیره‌بلوکی Giftcoin هم معتقدند که جامعه هدف آن‌ها بیشتر جوانانی هستند که در عصر دیجیتال بزرگ‌شده‌اند و متأسفانه کمترین اعتماد را به امور خیریه دارند.
English Heritage اما در این مسیر تنها نیست بلکه موسسات خیریه دیگری که بیشتر با هدف حمایت از انسان‌ها ایجاد شده‌اند هم استفاده از فناوری بلاک‌چین را از چندی پیش کاملا جدی گرفته‌اند. موسسه خیریه St Mungo از جمله همین موسسات است که با پلتفرم زنجیره‌بلوکی Alice همکاری برای جذب کمک‌های مالی بیشتر و افزایش اعتماد همکاری می‌کند.
در خارج از انگلستان نیز ژاپن از اولین کشورهایی بود که برای حفظ محیط زیست از کمک‌های مردمی به شکل بیت‌کوین استفاده کرد و با استفاده از امکانات زنجیره‌بلوک بیت‌کوین ساز و کار آن را مدون و منظم کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
دولت فلسطین درصدد استفاده از بیت کوین یا ارزی شبیه به آن است
دولت فلسطین درصدد استفاده از بیت کوین یا ارزی شبیه به آن است

نهاد دولتی پولی-مالی فلسطین قصد دارد ارز دیجیتالی را ایجاد کند. بر اساس گزارشی که رویترز تهیه کرده، اعظم شوا...

Close