آی‌آر بلاک‌چین

حراج ژتون‌های پیشنتوری (Patientory) باهدف ثبت مدارک پزشکی بر روی زنجیره بلوک

حراج ژتون‌های پیشنتوری (Patientory) باهدف ثبت مدارک پزشکی بر روی زنجیره بلوک

به نقل از Finance Magnatis، پیشنتوری یک استارتآپ آمریکایی در حوزه سلامت است که در بستر زنجیره بلوک فعالیت می‌کند. این استارتآپ امروز از حراج ژتون‌های خودش خبر داده است. PTY یا همان ژتون‌های پیشنتوری به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهند تا در شبکه قدرتمند این استارتآپ امن که درواقع شبیه به یک دفترکل برای اکوسیستم بهداشت آمریکا عمل می‌کند اطلاعات پزشکی خود را مدیریت کنند.

هدف این پروژه رسیدن به یک پروتکل بیمار محور است که توسط امکانات زنجیره بلوک پشتیبانی شده و به اشخاص امکان می‌دهد تا در قالبی تعامل‌پذیر و ایمن بر پرونده‌های سلامت خود نظارت کنند. علاوه بر این استارتآپ پیشنتوری اطلاعات پزشکی بیماران در بیمارستان‌ها و مراکز بیمه را در یک نظام توزیع‌شده رمزگذاری می‌کند که باعث افزایش ضریب امنیتی آن نیز می‌شود.

ابتکاری نوین در پزشکی

شریسا مکفارلن که مدیریت پیشنتوری را بر عهده دارد بر این باور است که حرکت موفقیت‌آمیز ایالات‌متحده از مدل پول در ازای خدمت به سمت مدل ارزش‌مداری که اکنون وجود دارد مستلزم وجود یک زیرساخت فناوری اطلاعات در حوزه بهداشت و سلامت است که امکان پیوند بین کیفیت، کارایی و ارزش خدمات پزشکی را فراهم می‌کند.

وی ادامه می‌دهد: “پیشنهاد ما نشان می‌دهد که پرداخت‌کنندگان ژتون درازای سرویس خدمات بهداشتی بهتری که دریافت می‌کنند، می‌توانند موجب افزایش انگیزه کارکنان صنعت بهداشت و درمان شوند.”

توسعه‌دهندگان نیز معتقد که انجام امور مراقبت از بیمار در بستر زنجیره بلوک و انتقال اطلاعات پزشکی با استفاده از این صنعت، خدمات غیرضروری و آزمایش‌های تکراری را کاهش می‌دهد و درنتیجه از هزینه‌ها جلوگیری شده و ما شاهد بهبودهایی در کارایی چرخه تکرارشونده مراقبت از بیمار هستیم.

امروز درحالی‌که دگردیسی مفهوم سلامت دیجیتال در جریان است، استارتآپ پیشنتوری باافتخار از حراج ژتون‌های خود خبر می‌دهد و امیدوار است با تقویت جایگاه خود بتواند جامعه بهداشت و سلامت را به سمت استفاده از زنجیره بلوک ترغیب کند.

تصویر از Bloomberg

Read more:
خدمات جدید بانک انگلیس برای ساتنا با استفاده از فناوری دفاتر توزیع شده
بانک انگلیس از فناوری‌های دفاتر توزیع‌شده استفاده می‌کند

بانک انگلیس باهدف ایجاد یک سیستم باثبات برای تسویه‌ ناخالص آنی در سراسر بریتانیا، از فناوری‌های دفاتر توزیع‌شده استفاده خواهد...

Close