آی‌آر بلاک‌چین

شرکت فوجیستو در نظر راهکار جدیدی معرفی کند که خطای قراردادهای هوشمند اتریومی را به صفر می‌رساند

ضریب خطای قراردادهای هوشمند اتریوم کمتر می‌شود

اگرچه فناوری زنجیره‌بلوک به امنیت و شفافیت شهره است اما یک خطای کوچک در قراردادهای هوشمند اتریوم می‌تواند موجب خسارت میلیارد دلاری شود. اما شرکت فوجیستو راهکاری برای این معضل اندیشیده است.

تیم فوجیتسو با آگاهی از این نقص کوچک اما مهم درصدد توسعه راهکاری است که می‌تواند قراردادهای هوشمند را ۱۰۰ درصد قابل‌اعتماد کند.
این شرکت ژاپنی که سال گذشته هم از ایجاد یک پلتفرم زنجیره‌بلوکی بر پایه Hyperledger Fabric برای بانک‌ها خبر داد، این بار بر روی ساخت یک فناوری تشخیص ریسک در قراردادهای هوشمند متمرکزشده است.

بدون ریسک قرارداد هوشمند ببندید

این فناوری از الگوریتمی بهره می‌برد که به‌سرعت تراکنش‌های شبهه آمیز (ریسکی) بر روی شبکه بلاک‌چین اتریوم را تشخیص می‌دهد.
بر اساس مدارکی که فوجیتسو ارائه داده این الگوریتم توانایی تشخیص شش نوع از ریسک‌های آمیخته با قراردادهای هوشمند را دارد که این ریسک‌ها معمولاً در بررسی‌های متصدیان انسانی دیده نمی‌شوند. راهکار فوجیتسو همچنین قادر است ریسک‌هایی که بر روی سورس کد نیز وجود دارند را شناسایی نماید.
مدیران اعتقاددارند با توسعه این راهکار علاوه بر کمک به ترویج بیشتر استفاده از قراردادهای هوشمند در کسب‌وکارهای مختلف، از هدر رفتن سرمایه‌های سازمانی نیز جلوگیری نمایند.

اما چگونه فوجیتسو قراردادهای هوشمند را امن می‌کند؟

کد نویسی اشتباه سالانه باعث اتلاف میلیون‌ها دلار سرمایه شده است اما راهکار فوجیستو می‌تواند پایانی بر این وضعیت و شروعی بر اعتماد بیشتر شرکت‌ها و سازمان‌ها به قراردادهای هوشمند باشد.
یکی از مهم‌ترین کارهایی که از طریق این راهکار می‌تواند انجام بگیرد جلوگیری از دسترسی افراد متفرقه به کد هسته قراردادهای هوشمند است که می‌تواند تا حد زیادی از دست‌کاری و اجرای کدهای مخرب جلوگیری کند.
تیم سازنده این الگوریتم همچنین بر این باورند که راهکار آن‌ها دقیقاً همان قسمت محتمل به ریسک در کد سورس را تعیین می‌کند و سایر قسمت‌ها را تغییر نمی‌دهد.
فوجیستو در نظر دارد باقدرت بیشتری بر روی امنیت شبکه‌های زنجیره‌بلوکی کار کند و اگر راهکار فعلی‌اش برای مقابله با خطای ۰/۳۶ درصدی قراردادهای هوشمند اتریوم موفق شود، بدون تردید می‌تواند یکی از رهبران بازار در این حیطه باشد.

Read more:
حضور فناوری زنجیره بلوک (بلاک چین) و بیت کوین در کشور بحرین
آغوش گرم بحرین برای بیت‌کوین و فناوری زنجیره‌بلوک

ظاهرا بحرین به دقت در حال بررسی تحولات رمزارزها است و وزارت امور اقتصادی و دارایی این کشور نسبت به...

Close