لذت فریلنسری را باید با فناوری زنجیره‌بلوک (بلاک‌چین) حس کنید

  • توسط IrBlockchain
  • ۱ سال قبل
  • ۰
آزادکاری و فریلنسری با استفاده از امکانات زنجیره‌بلوک، اتریوم و قراردادهای هوشمند

هرروز کاربردهای جدیدی برای فناوری زنجیره‌بلوک مطرح می‌شود که باعث افزایش محبوبیت آن شده است.
صنعت فریلنسری یا آزادکاری هم ازجمله صنایعی است که این فناوری برای آن کاربردهای جدیدی را مطرح کرده است.
با کاهش فرصت‌های شغلی و افزایش رقابت در بازار کار سنتی، خیلی از افراد این روزها به فریلنسری روی آورده‌اند.
تعداد فریلنسرها در ایالات‌متحده آمریکا ۵۳ میلیون برآورد شده است که به‌تنهایی ۳۴ درصد از نیروی کار این کشور را شکل می‌دهند.
محیط کاری متنوع، ساعات کاری انعطاف‌پذیر و امکان کار در خانه از جمله مزایای اصلی فریلنسری هستند. علاوه بر این فریلنسرها می‌توانند به‌عنوان شغل دوم روی درآمد آن حساب کنند هرچند در برخی از کشورهای درحال‌توسعه درآمد فریلنسری حتی بیشتر از درآمد شغل‌های سنتی است.
اما دنیای فریلنسرها هم مشکلات خودش را دارد. مخصوصاً زمانی که پای وب‌سایت‌های فریلنسری به میان کشیده می‌شود فریلنسرها شاهد مسائلی مثل کارمزدهای بالا، درآمدهای کاهش‌یافته و رقابت شدید هستند.
برخی معتقدند فناوری زنجیره‌بلوک با ویژگی‌هایی مثل شفافیت، امنیت و تراکنش‌های سریع و کم‌هزینه می‌تواند مشکلات صنعت فریلنسری را حل کند.
هرروز بر تعداد فریلنسرهایی (آزادکارها) که تمایل دارند دستمزدشان را به شکل رمزارز بگیرند افزوده می‌شود و دلیل آن سرعت‌بالای تراکنش‌ها و سود بالای سرمایه‌گذاری در این رمزارزها است.

صنعت فریلنسری با استفاده از فناوری زنجیره‌بلوک بهتر می‌شود
از دیگر مشکلات فریلنسرها در این سایت‌ها نقد و بررسی‌های غیرواقعی است که باعث کاهش یا افزایش اعتبار کاذب فریلنسرها می‌شود.
قراردادهای هوشمند که مبتنی بر اتریوم هستند اما می‌توانند با این مشکل مقابله کنند چون از نقد و بررسی‌ها به شکل قرارداد هوشمند مراقبت می‌کنند تا امکان تغییر و دستکاری آن وجود نداشته باشد.
به‌هرحال صنعت فریلنسری و فناوری زنجیره‌بلوک می‌توانند از نقاط قوت یکدیگر استفاده کنند تا رشد متقابل آن‌ها ادامه پیدا کند.
به‌عبارت‌دیگر با افزایش استارتآپ های زنجیره‌بلوکی نیازهای جدیدی در فضای کار آن‌ها به وجود می‌آید و فریلنسرهای حرفه‌ای احتمالاً بهترین گزینه برای رفع این نیازها هستند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
معامله‌گران ژاپنی بیشترین میزان داد و ستد بیت‌کوین در سال 2017 را داشتند که باعث تولید اثر ثروت بر روی تولید ناخالص داخلی آنها شده است
اثر ثروت بیت‌کوین موجب افزایش تولید ناخالص داخلی ژاپن می‌شود

تحلیل‌ها نشان می‌دهد عملکرد مهیج بیت‌کوین در سال گذشته ممکن است باعث رشد اقتصادی بازارهای بزرگ رمزارزی در کشورهایی مثل...

Close