آی‌آر بلاک‌چین

ارز دیجیتال مشترک عربستان و امارات

عربستان سعودی و امارات برای ساخت یک ارز دیجیتال با همدیگر همکاری می‌کنند

بانک‌های مرکزی امارات و عربستان در حال آزمایش یک نسخه ابتدایی از فناوری هستند که از رمزارزها برای پرداخت و تسویه حساب میان بانک‌های مرکزی دو کشور استفاده می‌کند.

به گزارش رسانه‌ها مبارک رشید المنصوری رئیس بانک مرکزی امارات در نشست خبری نشست صندوق عربی پول ضمن تأیید همکاری کشورش با بانک مرکزی عربستان برای تحقق این موضوع، رمزارزها را یکی از موضوعات موردبحث در نشست صندوق عربی پول عنوان کرد.
وی با ستایش تلاش دو کشور برای رسیدن به این هدف، این پروژه را اولین همکاری دو کشور عربی درزمینهٔ فناوری زنجیره بلوک خواند.
المنصوری این طرح را دیجیتالی کردن آنچه ما در حال حاضر بین بانک‌های مرکزی و بانک‌های تجاری انجام می‌دهیم توصیف کرد.
اهمیت اعلام این مقام اماراتی درباره همکاری با عربستان ازآن‌جهت است که بانک مرکزی عربستان تاکنون رویکردی محافظه‌کارانه نسبت به رمزارزها اتخاذ کرده و چند ماه پیش اعلام کرده بود که تصمیمی برای قانونمند کردن بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ندارد.
اما در طرف دیگر این همکاری یعنی امارات وضع کاملاً متفاوت است. این کشور کوچک حاشیه خلیج‌فارس یکی از پیشروترین کشورهای عربی درزمینهٔ استفاده از زنجیره بلوک و قانونمند کردن رمزارزها است.
بانک مرکزی امارات استفاده از بیت‌کوین و سایر رمزارزها را به رسمیت می‌شناسد و برنامه‌های متعددی برای استفاده از زنجیره بلوک در بخش‌های سلامت، توسعه شهری و اینترنت اشیاء دارد.
همچنین این بانک قصد دارد تا در آینده‌ای نزدیک یک رمزارز بانکی برای تسهیل مبادلات بین‌المللی و داخلی ایجاد کند. موفقیت همکاری دو کشور مهم جهان عرب درزمینهٔ رمزارزها می‌تواند راه را برای ورود سایر کشورهای عربی به این فناوری هموار کند.

Read more:
نگاهی مختصر به هش‌گراف به عنوان رقیب جدید بلاک‌چین (زنجیره‌بلوک) و بررسی ویژگی‌های Hashgraph
مقصد جدیدی در انتهای یک‌راه فرعی: نگاهی مختصر به هش‌گراف

هش‌گراف در واقع یک دفتر توزیع‌شده شبیه به بلاک‌چین است اما تفاوت‌هایی مخصوصاً در بخش مکانیسم‌های اجماع با آن دارد....

Close