نوآوری در صنعت موسیقی: آهنگ‌سازی با ریتم بلاک‌چین در استودیوی اتریوم

  • توسط IrBlockchain
  • ۱ سال قبل
  • ۰
کاربردهای فناوری زنجیره‌بلوک در عرصه موسیقی برای مدیریت حقوق مادی و معنوی

بعضی از هنرمندان صنعت موسیقی با توجه به امکانات فناوری زنجیره‌بلوک، در نظر دارند برای مدیریت بهتر آلبوم‌ها و کنسرت‌ها از آن استفاده کنند.

درحالی‌که مؤسسات مالی جهان با هیاهوی زیاد تمایل به استفاده از فناوری زنجیره‌بلوک را نشان می‌دهند، جای تعجب نیست که خالقان دارایی‌های فکری و معنوی هم به استفاده از این فناوری روی بیاورند.
هنرمندان عرصه موسیقی با استفاده از ساختار زنجیره‌بلوک (بلاک‌چین) و قراردادهای هوشمند می‌توانند به شکل مستقل آثار خودشان را توزیع کنند و پرداخت‌های مالی را دریافت کنند.
از زمان ظهور فایل‌های فشرده (mp3) موسیقی تا معرفی دستگاه‌های آی‌پاد نانو و شافل (Shuffle)، تحولات بزرگی در صنعت موسیقی و پلتفرم‌های پخش و انتشار آن روی‌داده است.
اکنون آهنگ‌سازان به فناوری زنجیره‌بلوک هم به چشم یک تحول فکر می‌کنند که نه‌تنها به سود مصرف‌کنندگان است بلکه باعث بهبود کیفیت شغلی آن‌ها هم می‌شود.
اگر این تمایل توسط گروه بزرگ‌تری از هنرمندان صنعت موسیقی موردقبول قرار گیرد، استودیوهای ضبط و بازاریابی موسیقی هم باید با ساختارشکنی برای پذیرش فناوری زنجیره‌بلوک آماده شوند.

تاثیر فناوری زنجیره بلوک در صنعت موسیقی
مثلاً یک استودیوی آلمانی که این شرایط را پذیرفته قرار است با استفاده از زنجیره‌بلوک اتریوم بلیت‌فروشی برای یک برنامه موسیقی در روسیه را مدیریت کند.
هنرمندانی ازجمله ایموجن هیپ و بجورک (خواننده ایسلندی) هم اخیراً از فناوری زنجیره‌بلوک و رمزارزها برای ارائه آثارشان استفاده کرده‌اند.
تلاش برای استفاده از امکانات بلاک‌چین تنها محدود به آهنگ‌سازان و خوانندگان نیست بلکه استارتآپ‌ها ازجمله اسپوتیفای نیز باهدف حفظ حقوق مالکیت فکری و معنوی هنرمندان به لزوم استفاده از این فناوری پی برده‌اند.
علاوه بر اسپوتیفای شرکت انگلیسی Blockpool هم پلتفرم Aurovine را توسعه داده که هدفش افزایش دسترس‌پذیری به آثار موسیقی موردعلاقه در هند و تضمین حفظ حقوق مادی و معنوی تولیدکنندگان این آثار در هند است.
متخصصان فناوری بلاک‌چین در بررسی مزایای این فناوری برای صنعت موسیقی عقیده دارند که این فناوری امکان نظارت بیشتر هنرمندان به زندگی حرفه‌ای خود را فراهم کرده و به شنوندگان اجازه می‌دهد تا بیش از پیش از اثر موردعلاقه خود لذت ببرند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
دولت چین از بیت‌کوین خوشش نمی‌آید ولی بلاک‌چین را دوست دارد
چین به بیت‌کوین علاقه‌ای ندارد: در ملاقات با مقامات استرالیایی بحث می‌شود

هیئت نمایندگانی از مسئولان ارشد چین این هفته به استرالیا می‌روند تا درباره جایگاه فناوری زنجیره‌بلوک در صنعت و آینده...

Close