ساختار زنجیره‌بلوک برای اثبات وجود بیمه به کار گرفته می‌شود

  • توسط IrBlockchain
  • ۸ ماه قبل
  • ۰
کاربرد فناوری زنجیره‌بلوک در صنعت بیمه با معرفی الگوریتم اثبات وجود بیمه

یک کارگزاری بین‌المللی بیمه با نام Marsh به‌تازگی از اولین راهکار بیمه‌ای مبتنی بر بلاک‌چین با پروتکل اثبات وجود بیمه رونمایی کرد.

کارگزاری Marsh با این راهکار زنجیره‌بلوکی در جستجوی ایجاد تحول در فرایند صدور بیمه‌نامه و تبدیل آن از یک امر پیچیده به آسان است.
به‌کارگیری این راهکار به مشتریان اجازه می‌دهد تا به اطمینان خاطر بیشتری به امورات تجاری خودشان مثل استخدام پیمانکار بپردازند و ضمن اینکه ریسک‌ها را کاهش می‌دهند، از پوشش بیمه‌ای مطمئن شوند.
در مسیر تکامل این پروژه شرکت‌هایی مثل IBM، ACORD و ISN هم همکاری داشته‌اند. ACORD یک‌نهاد تدوین استاندارد برای خدمات مالی-بیمه‌ای است و ISN در تأمین خدمات پیمانکاری فعال است.
شرکت IBM هم همان‌طور که انتظار می‌رود با در اختیار گذاشتن ظرفیت Fabric به توسعه این راهکار بلاک‌چینی کمک می‌کند.
ساستری دورواسولا به‌عنوان تحلیل‌گر ارشد در این کارگزاری نسبت به این راهکار و الگوریتم اثبات وجود بیمه خوش‌بین است و دراین‌باره می‌‌گوید:

استفاده از فناوری زنجیره‌بلوک در حوزه بیمه ضمن ارائه خدمات بهتر به جامعه کاربران،‌ باعث شکل‌گیری فرصت‌های جدید در زنجیره ارزش آن می‌شود.

وی همچنین اثبات وجود بیمه را از نیازهای اولیه هر صنعتی می‌داند و بر این باور است که ساختار زنجیره‌بلوک به‌عنوان شبکه‌ای از شبکه‌ها تایید این اثبات در مقیاس وسیع را راحت‌تر می‌کند.
شرکت ISN به‌عنوان تأمین‌کننده خدمات پیمانکاری اولین مشتری این محصول بلاک‌چین است و برت پارکر، مدیر این شرکت معتقد است:

این صنعت برای سال‌های طولانی به بیمه‌نامه‌های کاغذی متکی بوده است که توسط مأموران بیمه صادرشده اما با دیجیتال‌سازی فرایند‌ها، ما می‌توانیم در زمان مشتریان صرفه‌جویی کنیم تا بر روی سایر مسائل مهم‌تر تمرکز داشته باشیم.

در حال حاضر این ابتکار زنجیره‌بلوکی در نسخه آزمایشی قرار دارد و انتظار می‌رود در ماه‌های آتی از شرایط آزمایشگاهی بیرون بیاید.
البته استارتآپ استرآتمن هم‌سال گذشته از اتمام یک مدل مفهومی آزمایشی برای صنعت بیمه با همکاری ۱۴ موسسه خبر داد که با پشتیبانی موسسه دلوییت انجام‌شده و هدفش حفظ جریان همیشگی اطلاعات بین موسسات بیمه‌گذار و محافظت از داده‌های مشتریان است.
از دیگر بازیگران فعال در توسعه پلتفرم‌های بلاک‌چین برای این صنعت می‌توان به شرکت حمل‌ونقل دریایی مرسک، مایکروسافت و موسسه EY اشاره کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
پاسخ به هفت پرسش درباره توکن بت (BAT) و مرورگر Brave
پاسخ به هفت پرسش درباره ارز دیجیتال بت (BAT)

1- ارز دیجیتال بت (BAT) چیست؟ بت (BAT) که عنوان کامل آن به انگلیسی Basic Attention Token است، توکنی است...

Close