صدها ایستگاه شارژ خودروهای برقی در آلمان به اتریوم مجهز شدند

  • توسط IrBlockchain
  • ۲ سال قبل
  • ۰
صدها ایستگاه شارژ خودروهای برقی در آلمان به ایتریوم مجهز شدند

یکی از زیرمجموعه‌های RWE که یکی از شرکت‌های معظم تولید انرژی در آلمان است با استفاده از قابلیت‌های زنجیره‌بلوک صدها ایستگاه شارژ خودروهای برقی در آلمان را متحول کرده است.

بنابر گفته‌های مدیرارشد مرکز فناوری ایناگی (Innogy) که مسئولیت اجرای این پروژه را برعهده داشته است پرداخت‌های مالی در این ایستگاه‌ها از طریق رمزارز crypto_euro انجام می‌شود و با توجه به گستردگی شبکه اتریوم به زودی شاهد راه اندازی این ایستگاه‌ها در سراسر اتحادیه اروپا خواهیم بود.

زنجیره بلوک پلتفرمی برای اینترنت اشیا در صنعت خودرو

یکی از ساکنان آلمان که خودروی BMW برقی خودش را با استفاده از یکی از همین ایستگاه‌ها شارژ کرده این تجربه را دلپذیر و درعین‌حال هیجان‌انگیز توصیف کرده است. او همچنین معتقد است که ایستگاه‌های شارژ خودرو برقی که در آن‌ها از فناوری زنجیره‌بلوک استفاده‌شده می‌توانند خیلی راحت مثل سایر ایستگاه‌ها کار کنند به علاوه توانمندسازی این ایستگاه‌ها با اتریوم گام دیگری به سمت اینترنت اشیا است.

این پروژه که در طول یک سال گذشته در دست توسعه بوده از طریق وایرلس به برنامه‌ای به نام share&charge متصل می‌شود و اطلاعاتی که کاربر بر روی ایستگاه شارژ مشاهده می‌کند همان قیمت معادل یورو است اما در پشت‌صحنه این یوروها به crypto_euro تبدیل می‌شوند و در بستر اتریوم مورداستفاده قرار می‌گیرند.

اما با توجه به اینکه ایده اصلی در طراحی این ایستگاه پرداخت خودرو محور به‌جای پرداخت انسان‌محور بوده امکان استفاده از پول واقعی در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. اگرچه جزئیات دقیق این ابتکار افشا نشده اما در بهترین حالت مجهز کردن خودروها به فناوری زنجیره‌بلوک، در نظر گرفتن یک قرارداد هوشمند برای خودرو، اتصال به اینترنت وایرلس و درنهایت نوشتن چند خط کد که به خودرو دستور می‌دهد خودش مبلغ شارژ را پرداخت کند امکان حذف انسان از فرایند پرداخت را افزایش می‌دهد.

وجود این امکان شاید برای خودروهای تک‌سرنشین فعلی چندان کاربردی به نظر نرسد اما در صنعت خودروهای بدون راننده قطعاً حرف‌های بسیاری برای گفتن خواهد داشت.

سفر به آینده با خودروهای مجهز به فناوری زنجیره بلوک

ایلان ماسک نیز که این روزها با طرح‌های انقلابی‌اش برای آینده بشریت سروصدای زیادی به پا کرده، درزمینهٔ ایده خودروهای بدون راننده بر این باور است که آن‌ها قابلیت تبدیل‌شدن به یک کسب‌وکار خودکار رادارند. اگرچه ماسک فعلاً بیشتر به فتح مریخ فکر می‌کند! اما دیر یا زود تسلا یا سایر خودروهای برقی مجهز به زنجیره‌بلوک با امکان برقراری ارتباط اینترنتی با ایستگاه‌های شارژ وارد بازار خواهند شد.

همه آنچه گفته شد به این معنی است که اتریوم هرروز بیشتر از گذشته خودش را در دنیای واقعی به نمایش می‌گذارد و زنجیره‌بلوک با دورنمایی شبیه به خودرویی که خودش پول شارژش را پرداخت می‌کند در فکر افزایش بهره‌وری و کار آیی و البته کاهش هزینه‌ها است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
کریستین لاگارد دیدگاهش نسبت به ارزهای دیجیتال را تغییر داده است
کریستین لاگارد پیش‌بینی می‌کند: خیزش بزرگ به سمت رمزارزها

کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین‌المللی پول که قبلاً نظر چندان مثبتی به رمزارزها نداشت، اکنون در وبلاگش با دو پست...

Close