آی‌آر بلاک‌چین

راه‌اندازی شهر هوشمند در تایپه تایوان با استفاه از ساختار تنگل آیوتا و فناوری دفاتر توزیع شده

تایپه با همکاری آیوتا به شهر هوشمند تبدیل می‌شود

شهروندان تایوانی می‌توانند با استفاده از ساختار تشکیل‌دهنده آیوتا که تنگل نامیده می‌شود زندگی در یک شهر هوشمند را تجربه کنند.

وی‌بین لی که نماینده وزارت فناوری ارتباطات تایوان در شورای شهر تایپه است در یک نشست خبری پیشنهاد داده است که استفاده از ساختار منحصربه‌فرد آیوتا می‌تواند نویددهنده عصر جدیدی در حوزه شهرهای هوشمند ایجاد کند.
به همین منظور قرار است برای اولین بار کارت‌های شناسایی شهروندان بر روی ساختار تنگل ایجاد شود. این کارت‌های شناسایی اساساً باهدف مقابله با خطر سرقت هویت و تقلب در انتخابات طراحی می‌شود.
این کارت‌های شناسایی همچنین به دولت تایوان امکان می‌دهند تا بتواند با سهولت بیشتری سوابق سلامت و سایر داده‌های شهروندان در سازمان‌های دولتی را ردیابی کند.
یکدیگر از امکانات جالبی که با همکاری آیوتا در شهر هوشمند تایپه برای شهروندان امکان‌پذیر خواهد شد فراهم آوری آنی برخی اطلاعات برای شهروندان است.
در این پروژه کارت‌هایی به‌اندازه کف دست و مجهز به حس‌گرهایی باقابلیت تشخیص نور، دما، رطوبت و آلودگی طراحی خواهند شد.
دیوید سانستیبو به‌عنوان یکی از پایه‌گذاران آیوتا نسبت به پذیرش آیوتا در پروژه‌های مختلف خرسند است.
وی چند هفته پیش نیز اعلام کرد با افزوده شدن یکی از کارمندان ارشد فولکس‌واگن به تیم این ارز دیجیتال، آیوتا به چیزی فراتر از یک ارز دیجیتال تبدیل خواهد شد.

Read more:
تحول در زیرساخت‌های بورس اوراق بهادار استرالیا با استفاده از فناوری بلاک‌چین (زنجیره‌بلوک)
تحول در زیرساخت‌های بورس اوراق بهادار استرالیا با فناوری بلاک‌چین

بورس اوراق بهادار استرالیا تبدیل به اولین بورس اوراق بهادار جهان می‌شود که از بلاک‌چین (زنجیره‌بلوک) برای تبادل سهام استفاده...

Close