سناتورهای آمریکایی لایحه ای با هدف به رسمیت شناختن بازار بورس زنجیره بلوک ارائه کردند

  • توسط IrBlockchain
  • ۲ سال قبل
  • ۰

این لایحه که چند روز پیش ارائه شده توضیح می‌دهد که زنجیره بلوک باعث شفافیت بیشتر مراحل خلق و نگهداری از مدارک یک شرکت می‌شود به علاوه امکان ردیابی زمان و طرف معامله در قراردادهای یک شرکت را به آسانی فراهم می‌کند.

آن طور که در توضیح این لایحه آمده است:

تمام مدارک و سوابق یک شرکت که در طول فرایند روزمره کسب و کار تولید می‌شود و می‌تواند شامل دفترثبت، دفترهای حسابداری و … باشد، ممکن است در هر دستگاهی و با انواع فرمت‌های مختلف ذخیره شود اما ذخیره سازی توزیع یافته علاوه بر سایر ویژگی ها امکان تبدیل اسناد و مدارک به نسخه کاغذی در مدت زمان کوتاهی را نیز فراهم می‌کند.

این لایحه که در پی یک قانون اجباری توسط کانون وکلای شهر دِلاور آمریکا پیشنهاد داده شده از ماه مارس تاکنون در حال بررسی است. دِلاور که در طول دو سال گذشته به صراحت نشان داده که در جستجوی مسیری برای بهره گیری از امکانات زنجیره بلوک در حوزه ثبت اسناد است، با چند استارتآپ و متخصص حقوقی در حال همکاری است تا این مسیر را بیش از پیش توسعه دهد. مقامات رسمی این ایالت بر این باور هستند که کسب و کارهای مستقر در دلاور تا پایان امسال خودشان را با این مسیر جدید تطبیق خواهند داد.

انقلاب زنجیره بلوکی در حوزه ثبت اسناد

یکی دیگر از مزایای این لایحه در صورت تصویب، رأی گیری نیابتی است که بنابرگفته یک قاضی آمریکایی می‌تواند به طرز چشمگیری شرایط سرمایه گذاران را بهبود ببخشد.

فرماندار دِلاور که به نوعی الهام بخش طراحی این لایحه بوده است سال گذشته از برنامه گسترده‌ای خبر داد که هدفش استفاده از زنجیره بلوک در فرایند ثبت اسناد تجاری است. او درباره مزایای بیشمار کاربرد این فناوری در امور کسب و کار صحبت کرد و پیش بینی کرد که زنجیره بلوک باعث افزاش فوق العاده کارایی و سرعت و افزایش تراکنش‌های تجاری خواهد بود.

اگرچه این لایحه در صورت تصویب از آگوست ۲۰۱۷ به شکل قانون درمی آید اما اگر متن لایحه تا قبل از ژوئن آماده نشده باشد اجرای آن به تأخیر خواهد افتاد. اما منابعی از دلاور خبر می‌دهند که این لایحه کامل شده و در تاریخ مناسب برای تصویب ارسال خواهد شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
رزرو اتاق و اقامتگاه برای توریست های دنیا با استفاده از بیت‌کوین
دغدغه توریست‌های دنیا: اجاره آپارتمان‌‌های اقامتی با بیت‌کوین

کریپتوکریبس (Cryptocribs) یک استارتآپ زنجیره‌بلوکی است که با استفاده از تجربه پرداخت با رمزارزها و با راه اندازی یک فضای...

Close