آی‌آر بلاک‌چین

ارز دیجیتال روسی برای مبارزه با تحریم‌های نفتی

روسیه، ارز دیجیتال روسی و گذر از تحریم‌های نفتی آمریکا

فرضیه‌های زیادی وجود دارد که به چگونگی تقویت بازار نفت روسیه در حین تحریم‌های آمریکا علیه این کشور می‌پردازد و یکی از آن‌ها به کارگیری یک ارز دیجیتال روسی است.

تحریم‌های آمریکا علیه بازار نفت روسیه

پذیرش گسترده رمزارزها متفکران روسیه را به این امر واداشته تا درباره استفاده از آن‌ها برای ایجاد تحول در شکل تجارت نفت فکر کنند.
با همین تفکر در اکتبر ۲۰۱۷ بانک مرکزی روسیه از ایجاد یک رمزارز ملی خبر داد و چند هفته بعد کریپتو-روبل (Crypto-ruble) باهدف کنار گذاشتن دلار از معاملات نفتی روسیه معرفی شد.
اگرچه راهکارهای دیگری هم برای گذر از تحریم‌های دولت ترامپ علیه بازار نفت روسیه وجود دارد اما استفاده از یک ارز دیجیتال روسی هم می‌تواند انتخابی جذاب باشد.
به دلیل اینکه روسیه را به‌طور کامل از قیدوبند دلار آزاد می‌کند و به روسیه و سایر کشورهای نفتی اجازه می‌دهد تا بدون ترس از تحریم‌ها به معامله بپردازند.

فاصله از استاندارد آمریکایی با ارز دیجیتال روسی

اولین تجربه استفاده از ارزهای دیگر به‌جای دلار در ماه نوامبر سال جاری اتفاق افتاد.
زمانی که تبادل مالی بزرگ به ارزش ۲۵ میلیارد دلار بین روبل و یوان اتفاق افتاد که کاتالیزور بزرگی در صنعت نفت بود.
علاوه بر چین و روسیه، ایران هم به‌عنوان یکی از فروشندگان اصلی نفت در نظر دارد از راهکار مشابهی برای حذف دلار از معاملات نفتی استفاده کند.
همچنین ونزوئلا هفته گذشته از ایجاد ارز دیجیتال جدیدی با عنوان پترو (Petro) خبر داده که هدفش مقابله با تحریم‌های نفتی این کشور توسط آمریکا است.
با بررسی رفتارهای اغلب خصمانه آمریکا علیه کشورهایی که با قواعد بازی آمریکایی همراه نشوند، شاید تنها راه گریز از تحریم‌ها همین استفاده از ارزهای دیجیتال در تجارت و مراودات بین‌المللی باشد.

Read more:
آلمان می‌خواهد با استفاده از زنجیره بلوک از ترافیک شبکه برق خورشیدی جلوگیری کند
آلمان می‌خواهد با استفاده از زنجیره بلوک از ترافیک شبکه برق خورشیدی جلوگیری کند

شرکت آلمانی سونن (Sonnen) که درزمینهٔ انرژی‌های تجدید پذیر مثل نور خورشید کار می‌کند و همچنین محصولات ذخیره‌سازی انرژی برای...

Close