آی‌آر بلاک‌چین

دولت فلسطین درصدد استفاده از بیت کوین یا ارزی شبیه به آن است

دولت فلسطین درصدد استفاده از بیت کوین یا ارزی شبیه به آن است

نهاد دولتی پولی-مالی فلسطین قصد دارد ارز دیجیتالی را ایجاد کند. بر اساس گزارشی که رویترز تهیه کرده، اعظم شوا که سرپرست این نهاد است اعلام کرده این تمایل به بیت کوین یا یک ارز دیجیتال از اینجا می‌آید که در فلسطین یک واحد مرکزی ارز وجود ندارد و مردم در حال حاضر ترکیبی از دلار آمریکا، یورو و سایر واحدهای پولی محلی را استفاده می‌کنند.

در واقع همین مشکل عدم وجود ارز یکپارچه و متمرکز بر پایه زنجیره بلوک و مشکلاتی که بر سر به وجود آوردن چنین ارزی وجود دارد، نهاد پولی-مالی فلسطین که در حال حاضر نقش بانک موقت مرکزی این کشور را ایفا می‌کند را به فکر طراحی یک ارز کاملاً دیجیتال انداخته است.

این ارز دیجیتال که قرار است پوند فلسطین نامید شود احتمالاً توسط منابعی نظیر نفت، طلا و … مورد پشتیبانی قرار می‌گیرد. اگر این پروژه اجرایی شود با توجه به تحریم شرکت‌های پرداخت آنلاین نظیر پی‌پال می‌توان انتظار داشت که مسیرهای پرداخت متنوع تری به سوی اهالی فلسطین باز شود.

با اینکه هنوز زمان دقیق رونمایی از این ارز دیجیتال مشخص نشده است اما نهاد پولی-مالی فلسطین انتظار دارد ظرف پنج سال آینده اولین پوند فلسطین خرج شود.

Read more:
ارز دیجیتال استیم (Steem) و معرفی آن و شناخت شبکه اجتماعی Steemit
پاسخ به هفت پرسش درباره ارز دیجیتال استیم (Steem) و شبکه اجتماعی (Steemit)

1- ارز دیجیتال استیم (Steem) چیست؟ ارز دیجیتال استیم (Steem) که بر پایه پروتکل توکن‌های رسانه‌ای هوشمند (Smart Media Tokens...

Close