آی‌آر بلاک‌چین

دولت فلسطین درصدد استفاده از بیت کوین یا ارزی شبیه به آن است

دولت فلسطین درصدد استفاده از بیت کوین یا ارزی شبیه به آن است

نهاد دولتی پولی-مالی فلسطین قصد دارد ارز دیجیتالی را ایجاد کند. بر اساس گزارشی که رویترز تهیه کرده، اعظم شوا که سرپرست این نهاد است اعلام کرده این تمایل به بیت کوین یا یک ارز دیجیتال از اینجا می‌آید که در فلسطین یک واحد مرکزی ارز وجود ندارد و مردم در حال حاضر ترکیبی از دلار آمریکا، یورو و سایر واحدهای پولی محلی را استفاده می‌کنند.

در واقع همین مشکل عدم وجود ارز یکپارچه و متمرکز بر پایه زنجیره بلوک و مشکلاتی که بر سر به وجود آوردن چنین ارزی وجود دارد، نهاد پولی-مالی فلسطین که در حال حاضر نقش بانک موقت مرکزی این کشور را ایفا می‌کند را به فکر طراحی یک ارز کاملاً دیجیتال انداخته است.

این ارز دیجیتال که قرار است پوند فلسطین نامید شود احتمالاً توسط منابعی نظیر نفت، طلا و … مورد پشتیبانی قرار می‌گیرد. اگر این پروژه اجرایی شود با توجه به تحریم شرکت‌های پرداخت آنلاین نظیر پی‌پال می‌توان انتظار داشت که مسیرهای پرداخت متنوع تری به سوی اهالی فلسطین باز شود.

با اینکه هنوز زمان دقیق رونمایی از این ارز دیجیتال مشخص نشده است اما نهاد پولی-مالی فلسطین انتظار دارد ظرف پنج سال آینده اولین پوند فلسطین خرج شود.

Read more:
در ایالت ویرجینیای آمریکا انتخابات با استفاده از یک پلتفرم زنجیره‌بلوکی موبایلی انجام شد. رای‌گیری در بلاک‌چین
اولین انتخابات ایالتی بر پایه فناوری زنجیره‌بلوک در آمریکا برگزار شد

در تاریخ 8 می اولین انتخابات مبتنی بر فناوری بلاک‌چین با استفاده از یک پلتفرم موبایلی و در مقیاس آزمایشی...

Close