آی‌آر بلاک‌چین

پلتفرم بلاک‌چین برای صنعت هوش مصنوعی که به کارآفرینی، اشتغال افراد کم درآمد کمک می‌کند

درآمد زایی برای اقشار کم درآمد جامعه با ترکیب زنجیره‌بلوک و هوش مصنوعی

فناوری‌های هوش مصنوعی در این سال‌ها به‌خوبی با فناوری بلاک‌چین ترکیب‌شده و باعث ایجاد فرصت‌های شغلی جدید برای افراد با درآمد کمتر گشته‌اند.

کاربردهای تجاری هوش مصنوعی سالانه منجر به بازگشت میلیون‌ها دلار سرمایه می‌شود اما به‌ندرت چیزی از این مبلغ در اختیار اقشار کم‌درآمد جامعه قرار می‌گیرد.
حالا می‌توان با طراحی یک پلتفرم زنجیره‌بلوکی ضمن اشتغال‌زایی این درآمد را به‌طور منصفانه‌تری در میان اعضای جامعه تقسیم کرد.
این مسئله پیچیده‌ای نیست اگر به نیروی محرکه اصلی هوش مصنوعی یعنی داده‌های جمع‌آوری‌شده از رفتار انسان‌ها نگاه دقیق‌تری داشته باشیم.
درواقع این انسان‌ها هم حق‌دارند که سهمی از درآمدهای کلان صنعت هوش مصنوعی داشته باشند.

دریافت پاداش در ازای برچسب‌زنی بر روی مجموعه داده‌ها

تحقیقات نشان می‌دهد ۸۰ درصد از توسعه هوش مصنوعی مربوط به داده‌ها، برچسب‌زنی (Tagging) و نگهداری مجموعه‌ای از آن‌ها است که نیاز به حجم عظیمی از نیروی انسانی دارد.
به همین دلیل سازندگان خوش‌فکر یک استارتآپ تصمیم گرفته‌اند با طراحی یک پلتفرم زنجیره‌بلوکی به اقشار کم‌درآمد جامعه امکان دهند تا قطعه‌های مختلف اطلاعاتی از قبیل عکس یا موسیقی را برچسب‌گذاری کنند.
میزان برچسب‌گذاری به خود افراد بستگی دارد و بر اساس مقدار کاری که انجام داده‌اند می‌توانند از رمزارزهای این استارتآپ پاداش بگیرند و بعد آن‌ها را به‌صورت دلار نقد کنند.
این درواقع یک بازی برد برد برای هر دو طرف است. هم بخش‌های فعال در صنعت هوش مصنوعی می‌توانند از مجموعه داده‌های برچسب‌گذاری شده استفاده کنند و هم افراد با درآمد کمتر یا حتی بدون درآمد حداقل دستمزدی می‌گیرند.
به‌علاوه این مجموعه داده‌ها از کیفیت بهتری برخوردارند چون توسط عوامل انسانی چندین بار بررسی و شناسایی‌شده‌اند.
این مدل از اجماع در شبکه بلاک‌چین این استارتآپ را می‌توان با نام اثبات کار جمعی (Proof of Crowd Work) نام‌گذاری کرد.
اعضای تشکیل‌دهنده این استارتآپ امیدوارند تا ضمن کارآفرینی برای اقشار کم‌درآمد، هزینه‌های برچسب‌گذاری بر روی مجموعه داده‌ها را به میزان ۵۰ تا ۹۰ درصد کاهش دهند.

Read more:
تاثیر انشعاب‌های بیت‌کوین بر جایگاه بیت‌کوین در آینده
انشعاب‌های بیت‌کوین چه نقشی در آینده این رمزارز دارند؟

در ماه‌های اخیر، فورک‌های (انشعاب) متفاوتی از بیت‌کوین مثل بیت‌کوین کش (BCH) و بیت‌کوین گلد (BTG) معرفی شده‌اند که می‌توانند...

Close