آی‌آر بلاک‌چین

دانشگاه برکلی کالیفرنیا از استارتآپ‌های زنجیره‌بلوکی حمایت می‌کند

دانشگاه برکلی کالیفرنیا از استارتآپ‌های زنجیره‌بلوکی حمایت می‌کند

استارتآپ زنجیره بلوکی بیت‌مارک از همکاری خودش با دانشگاه برکلی کالیفرنیا باهدف اجرای مجموعه‌ای از مطالعات اشتراک‌گذاری امن داده‌ها خبر داده است.

این استارتآپ که در دو حوزه اطلاعات پزشکی و بهداشت عمومی فعال است توانست با جلب نظر مثبت گروه ارزهای دیجیتال و سایر سرمایه‌گذاران یک‌میلیون و هفت‌صد هزار دلار کمک مالی در اختیار بگیرد و همین موفقیت باعث شده تا اجرای چند پژوهش به آن‌ها سپرده شود.

در پژوهش اول داده‌های ارسالی مربوط به روند بهبود دیابت بیماران با استفاده از خدمات استارتآپ بیت‌مارک مورد پردازش و بررسی قرار می‌گیرد. در پژوهشی دیگر نیز افزایش یا کاهش میزان رغبت آزمودنی‌ها به اشتراک‌گذاری داده‌های شخصی پزشکی بر پایه راهکارهای فناورانه مورد تأکید قرار می‌گیرد.

یکی از مسئولان دانشکده بهداشت دانشگاه کالیفرنیا با استقبال از طرح‌های پژوهشی این استارتآپ در مصاحبه‌ای که با او انجام‌شده بیان کرده است:

دانشکده بهداشت برای همکاری با بیت‌مارک اشتیاق زیادی دارد چون دانشجویان و پژوهشگران جوان این حوزه فرصتی برای اجرای عملی آموخته‌های خود پیدا می‌کنند و به‌علاوه از حضور در محیط چند رشته‌ای این استارتآپ که بین بهداشت و درمان و فناوری سیال است لذت خواهند برد.

اظهار علاقه‌مندی دانشگاه برکلی برای حضور مؤثر در حیطه‌های کاربردی فناوری زنجیره بلوک امر جدیدی نیست زیرا اصلاً خود دانشکده بهداشت میزبان یک تشکل دانشجویی با محوریت توسعه زنجیره بلوک بوده است و از کاربردهای آن دفاع کرده است.

بااین‌حال خبر این همکاری زمانی منتشرشده که ما شاهد علاقه‌مندی بیشتر جوامع دانشگاهی نسبت به فناوری زنجیره بلوک هستیم. البته این علاقه‌مندی چالش‌هایی را به همراه آورده که یکی از مهم‌ترین آن‌ها عدم وجود برنامه درسی مدون برای آموزش این فناوری به دانشجویان است که خود از عدم قطعیت و تغییرات لحظه‌ای فناوری زنجیره بلوک سرچشمه می‌گیرد.

Read more:
فناوری زنجیره‌بلوک (بلاک‌چین) و مراحلی که باید برای رشد طی کند
تا پذیرش گسترده فناوری زنجیره‌بلوک (بلاک‌چین) احتمالاً یک دهه فاصله وجود دارد!

بعد از رشد سریع رمزارزها در سال جاری میلادی ازجمله رسیدن بیت‌کوین به 11000 دلار، دنیا به فناوری زیرساخت این...

Close