دومین بانک بزرگ کره‌جنوبی خزانه مجازی و کیف‌پول بیت‌کوین را معرفی می‌کند

  • توسط IrBlockchain
  • ۱ سال قبل
  • ۰
کره جنوبی با ارائه یک پلتفرم خزانه مجازی و کیف پول الکترونیک قصد حفاظت از بیت‌کوین در برابر حملات سایبری را دارد

دومین بانک بزرگ کره جنوبی اجرای آزمایشی خدمات کیف‌پول و خزانه مجازی برای نگهداری بیت‌کوین را معرفی می‌کند.
یکی از نمایندگان بانک شین‌هان در اظهارنظری عنوان کرده این‌یک تصمیم جمعی بین مسئولان بانک بوده که باهدف محافظت از دارایی‌های بیت‌کوین شهروندان کره‌ای در برابر حملات سایبری گرفته‌شده است.
صرافی کره‌ای بیتام (Bithumb) که بزرگ‌ترین صرافی دنیا ازلحاظ حجم معاملات است در ماه ژوئن سال جاری میلادی توسط هکرها موردحمله قرار گرفت و باعث شده دارایی‌های سی‌هزار کاربر تحت تأثیر قرار بگیرد.
پلتفرم مجازی که بانک شین‌هان کره جنوبی برای محافظت از بیت‌کوین‌ها طراحی کرده درواقع محلی است که در آن آدرس‌های خصوصی بیت‌کوین و کیف‌پول‌ها توسط بانک مدیریت می‌شود. این بانک برای استفاده از خدمات خزانه مجازی کارمزدی دریافت نمی‌کند درحالی‌که برای برداشت وجه کارمزدی اندکی را تعیین کرده است.

خزانه بانک شین‌هان کره‌جنوبی برای نگهداری بیت‌کوین
این اقدام بانک شین‌هان شاید در نگاه اول صرفاً راهکاری برای افزایش امنیت استفاده از بیت‌کوین به نظر برسد اما در یک مقیاس وسیع بیانگر پذیرش بیشتر این رمزارز در کره جنوبی و در میان مشتریان عادی است.

بانک شین‌هان کره جنوبی: اولین محافظ بیت‌کوین

اگر این بانک بتواند تا اواسط ۲۰۱۸ میلادی خزانه و کیف‌پول مجازی بیت‌کوین را راه‌اندازی کند اولین موسسه قانونی در نوع خودش است که این خدمات را ارائه داده است.
یکی از نکاتی که هنوز درباره این خدمت بانک مشخص نیست فراهم کردن امکان خریدوفروش بیت‌کوین برای دارندگان آن در این پلتفرم است اما بانک کره‌ای اعلام کرده که در همکاری با برخی صرافی‌های کره جنوبی نقد شوندگی رمزارزها را برای مشتریانش فراهم می‌کند.
به‌هرحال پلتفرم خزانه و کیف‌پول مجازی که توسط دومین بانک بزرگ کره جنوبی باهدف جلوگیری از حملات سایبری به دارایی‌های بیت‌کوین طراحی‌شده و قرار است به‌زودی در دسترس مشتریان این بانک قرار بگیرد علاوه بر مزیت‌های امنیتی، به معنی قانونی شدن تدریجی این رمزارز در کره جنوبی است.
به همین دلیل انتظار می‌رود در آینده نزدیک کره جنوبی به‌مانند ژاپن تعیین دستورالعمل‌های ناظر بر استفاده از بیت‌کوین را آغاز کند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
بحران پناه جویان در اورپا و تعیین هویت آنها با استفاده از فناوری زنجیره بلوک
فنلاند مسئله تعیین هویت پناه جویان را با کارت‌های بانکی حل می‌کند

فنلاند ادعا کرده که مشکل تعیین هویت پناه جویان را با استفاده از یک راهکار زنجیره‌بلوکی حل کرده است. این...

Close