توسعه فناوری زنجیره بلوک با شراکت آمریکا و هند

  • توسط IrBlockchain
  • ۲ سال قبل
  • ۰
توسعه فناوری زنجیره بلوک با شراکت آمریکا و هند

از ماهیندرا (Mahindra) با درآمد سالانه ۴.۲ میلیارد دلار و ۱۲۰ هزار کارمند به عنوان یکی از شرکت های برزگ فناوری هند نام برده می‌شود. همین آوازه باعث شده تا آمریکا برای توسعه و پیاده سازی بیشتر فناوری زنجیره بلوک در ارتباطات، امور مالی و … این شرکت هندی را به شراکت دعوت کند.

مدیر ماهیندرا در مصاحبه‌ای که با یک نشریه محلی داشته، ضمن اینکه سیاست‌های دونالد ترامپ درباره کارگران خارجی را موردانتقاد قرار داده بر این باور است که شعار “آمریکایی بخرید، آمریکایی استخدام کنید” در عمل قابل‌اجرا نیست. برای نمونه در حیطه زنجیره بلوک، آمریکا می‌تواند از استعداد و توان مهندسی که در هند وجود دارد در جهت شناسایی بازارهای هدف زنجیره بلوک، خودکارسازی داده‌ها و هوش مصنوعی استفاده کند.

گورنانی در ادامه اظهاراتش نشان می‌دهد که بانک سرمایه هند همراه با بانک مرکزی و چند موسسه اقتصادی دیگر از چندی پیش به‌طور فعالانه آزمایش‌های زنجیره بلوک در حوزه امور مالی و مخصوصاً انتقال ایمن پول بدون حضور شرکت‌های واسط را آغاز کرده‌اند که این موضوع نشان می‌دهد در جامعه هند آگاهی خوبی از این فناوری‌ها وجود دارد.

زنجیره بلوک در سرزمین هفتاد و دو ملت 

این در حالی است که سال گذشته آگاهی عمومی جامعه هند نسبت به کاربردهای زنجیره بلوک در سطح بسیار پایین‌تری قرار داشت اما فشارهای استارتآپ‌های هندی و صرافی‌های محلی باهدف تنظیم چارچوب‌های شفاف برای کاربردهای این فناوری شرایط را کاملاً تغییر داده است.

با تکیه‌بر گفته‌های مدیر شرکت ماهیندرا مشخص می‌شود که او انتظار دارد شراکت شرکتش با آمریکا شبیه به مدل همکاری هایی باشد که در کشورهای پیشرو اروپایی انجام می‌شود؛ مثلاً همکاری انگلستان با کره جنوبی با هدف ایجاد فضایی دوستانه برای استارتآپ های هر دو کشور در زمینه فناوری های مالی مدلی از همکاری مطلوب است.

به علاوه هندوستان هم به خوبی متوجه شده است که سرمایه گذاری های عظیم شرکت هایی مثل IBM و Hyperledger به کمک بانک های چند میلیارد دلاری این کشور باعث شده تا آمریکا در آستانه تجربه تاریخ سازی از فناوری زنجیره بلوک باشد و شرکت های هندی نظیر ماهیندرا هم علاقه دارند در بازار جهانی که در آینده‌ای نه چندان دور شکل خواهد گرفت سهمی داشته باشند. گورنانی در انتهای مصاحبه‌اش عنوان کرده که وقتی تغییر شروع می‌شود نمی‌توان از آن فرار کرد، ما باید بر موج های زنجیره بلوکی سوار شویم تا بتوانیم آنها را به سمت خودمان رهبری کنیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
نحوه عملکرد فناوری بلاک‌چین: خیلی ساده، خیلی راحت

جدیدترین ویدیویی که با هدف توضیح فناوری زنجیره بلوک (بلاکچین) در یوتیوب منتشر شده است. این موشن گرافیک را رسانه...

Close