آی‌آر بلاک‌چین

تحول در زیرساخت‌های بورس اوراق بهادار استرالیا با استفاده از فناوری بلاک‌چین (زنجیره‌بلوک)

تحول در زیرساخت‌های بورس اوراق بهادار استرالیا با فناوری بلاک‌چین

بورس اوراق بهادار استرالیا تبدیل به اولین بورس اوراق بهادار جهان می‌شود که از بلاک‌چین (زنجیره‌بلوک) برای تبادل سهام استفاده می‌کند.

بورس اوراق بهادار استرالیا اعلام کرده قصد دارد تکنولوژی بلاک‌چین (زنجیره‌بلوک) را جایگزین سیستم فعلی خود برای پردازش مبادلات سهام کند. این پروژه که با همکاری شرکت دیجیتال است ( Digital Asset) عملیاتی می‌شود اولین استفاده از بلاک‌چین (زنجیره‌بلوک) در خدمات اصلی یک بورس اوراق بهادار به شمار می‌رود.
این صرافی از بلاک‌چین (زنجیره‌بلوک) استفاده می‌کند تا سیستم تسویه‌حساب و ترخیص خود را تغییر دهد. این اکسچنج استرالیایی دو سال صرف تحقیق و آزمایش فناوری دفاتر توزیع‌شده برای جایگزینی سیستم‌های فعلی کرده و امیدوار است تا پایان سال ۲۰۱۸ سیستم‌های خود را با سیستم بلاک‌چینی (زنجیره‌بلوکی) جایگزین کند.
مدیر شرکت دیجیتال است ( Digital Asset) شریک بورس اوراق بهادار استرالیا در این پروژه می‌گوید:

این سیستم نشان می‌دهد که بلاک‌چین (زنجیره‌بلوک) نه‌تنها کار می‌کند بلکه می‌تواند مشکلات و بحران‌های سیستم‌های مالی در بخش زیرساخت را هدف بگیرد.

استفاده از زنجیره‌بلوک (بلاک‌چین) برای جایگزین کردن کامل ساختارهای بورس استرالیا یک ‌لحظه تاریخی در بهره‌گیری از این فناوری در بازار سهام به شمار می‌رود و استرالیا را به‌عنوان کشور پیشرو در زمینه جایگزینی سیستم‌های مالی سنتی معرفی می‌کند.
بورس اوراق بهادار استرالیا با این کار به گروه کوچک ولی پیشگام بورس‌هایی می‌پیوندد که از بلاک‌چین (زنجیره‌بلوک) برای بهبود خدمات خود استفاده می‌کنند. بورس لندن، بازار بورس نزدک و بورس ژاپن جزء بورس‌هایی هستند که قصد دارند با کمک بلاک‌چین (زنجیره‌بلوک) ساختارهای سنتی مالی را تغییر دهند.

Read more:
استفاده از فناوری زنجیره بلوک در خدمات ثبت مالکیت اوکراین
استفاده از فناوری زنجیره بلوک در خدمات ثبت اسناد مالکیت اوکراین

به‌زودی ثبت‌ اسناد داخلی مربوط به دارایی‌های ملکی و حراج اموال مجهول در اوکراین بر روی دفاتر کل توزیع‌شده زنجیره...

Close