آی‌آر بلاک‌چین

آیا اکنون آخرین روزهای سرمایه گذاری بر روی بیتکوین است؟

از قطار سرمایه گذاری بیت‌کوین جا نمانید!

افزایش قیمت بیت‌کوین در طی چند روز گذشته باعث شده تا برخی از سرمایه‌گذاران مجدداً به ورود در بازار رمزارزها امیدوار شوند. بر اساس نظریات یک صندوق سرمایه‌ گذاری این امیدواری بی‌پایه نیست و نباید نسبت به آن تردید داشت.

بیت‌کوین در زمان نگارش این پست با قیمت ۸۸۴۰ دلار معامله می‌شود که نسبت به بیست و چهار گذشته ۶/۱۶ درصد افزایش قیمت داشته است.
طبق معمول با افزایش قیمت بیت‌کوین سایر رمزارزها نیز شاهد افزایش ارزش بوده‌اند و البته به طور مشخص می‌توان به اتریوم و کاردانو اشاره کرد که به ترتیب از هفته گذشته تاکنون ۲۰/۹۳ و ۴۳/۹۰ رشد داشته‌اند.
در واقع بازار رمزارزها در طول این چند روز ریکاوری شده و نمودار ۹۶ مورد از ۱۰۰ ارز دیجیتال به حالت صعودی درآمده است. همین اتفاق باعث شده تا خیلی از افراد این پرسش را مطرح کنند که آیا ما در شروع یک دوره صعودی هستیم یا خیر.
در پاسخ به این پرسش تاد روان، مؤسس Rewardstoken.io به مجله فوربس می‌گوید:

بیت‌کوین فعلاً موتور محرکه قطار ارزهای دیجیتال است. به نظر می‌رسد فروش یک‌جای این رمزارز بعد از فصل مالیات‌ها برای همه جذاب شده است. البته اتریوم هم همراه با ریپل در خطوط حمایتی مناسبی قرار گرفته‌اند.

همچنین مایکل کالینز که مدیر GN Compass است ادعا می‌کند بیت‌کوین و کاردانو بیشترین سود را از حرکت صعودی بازار ارزهای دیجیتال به دست می‌آورند.

بعد از نزدیک به چهار ماه روند نزولی در بازار، حالا نشانه‌های قوی وجود دارد که ما داریم صعود را تجربه می‌کنیم. بیت‌کوین در تاریخ ۵ آوریل به قیمت ۶۶۰۰ دلار رسید که احتمالاً کف قیمت آن برای ۲۰۱۸ است. اما از این به بعد قیمت آن افزایش پیدا خواهد کرد و شاید به ۱۵۰۰۰ دلار در سال جاری میلادی برسد. سایر کوین‌ها هم با رهبری کاردانو همین روند را دنبال می‌کنند.

به هر حال بررسی‌ها نشان می‌دهد اگر شما همچنان برای سرمایه‌ گذاری بر روی بیت‌کوین یا آلتکوین‌ها مردد هستید، زمان زیادی برای تصمیم‌گیری باقی نمانده چون به احتمال زیاد قطار رمزارزها در ماه می ایستگاه را ترک می‌کند و ممکن است شما در آن نباشید.

دن مورهد، مدیر یک صندوق سرمایه‌ گذاری در حوزه فناوری زنجیره‌بلوک با یک دیدگاه مشابه معتقد است روزهای نزولی بازار رمزارزها سر آمده است.
او به یک نکته به قول خودش ظریف هم اشاره می‌کند و آن هم این است که چیزی (بیت‌کوین) که معمولاً رشد سریع را تجربه می‌کند به ندرت به رقمی پایین‌تر از میانگین متحرک ۲۰۰ روز خودش می‌رسد (اتفاقی که الان افتاده است و رو به پایان است). وقتی این اتفاق می‌افتد، زمان بسیار خوبی برای سرمایه‌ گذاری است.
تشخیص این موضوع که بیت‌کوین تا همین چند روز پیش ۶۵ درصد از سقف قیمت خودش فاصله گرفته و اکنون این فاصله در حال پر شدن است، نیازی به تخصص در تحلیل تکنیکال ندارد و آقای مورهد هم همین نظر را دارد.

Read more:
معرفی شش کیف‌پول الکترونیک (والت) بیتکوین و آلتکوین از لحاظ امنیت و کاربرپسندی
معرفی شش کیف‌پول الکترونیک (والت) با نگاه به امنیت و کاربرپسندی

انتخاب کیف‌پول مناسب برای نگهداری از بیت‌کوین و سایر رمزارزها یکی از مهم‌ترین تصمیمات مالی شما در چند سال آینده...

Close