آی‌آر بلاک‌چین

چین دغدغه بهبود امنیت ساختارهای بلاک‌چین را مطرح کرد

بهبود امنیت زنجیره‌بلوک با همکاری تنسنت و دولت چین

مقامات رسمی چین در همکاری با غول اینترنتی این کشور از ایجاد یک ائتلاف امنیتی زنجیره‌بلوکی خبر دادند.

این خبر روز گذشته در نشست امنیتی بلاک‌چین در پکن چین اعلام شد. بر این اساس اعضای تشکیل‌دهنده ائتلاف بیشتر از ۲۰ موسسه عمومی و خصوصی چینی هستند.
هدف اصلی این ائتلاف تدوین و تثبیت مکانیسم‌های بلندمدت برای اطمینان از توسعه همگام با امنیت فناوری زنجیره‌بلوک در این کشور کهن آسیایی است.
همچنین دولت چین از توان این ائتلاف برای مقابله با فعالیت‌های غیرقانونی در حوزه بلاک‌چین استفاده خواهد کرد هرچند این مورد می‌تواند کمی برای ماهیت غیرمتمرکز بلاک‌چین نگران‌کننده باشد.
بااین‌همه بررسی رفتار چین در یک سال گذشته نشان می‌دهد که دولتمردان این کشور به فناوری زنجیره‌بلوک علاقه و تمایل گسترده‌ای نشان داده‌اند.
مثلاً برای توسعه بهتر آن مجموعه‌ای از استانداردها را تدوین کرده، برای گسترش آن بودجه اختصاص داده و بهترین و بدترین پروژه‌های بلاک‌چینی را رتبه‌بندی می‌کند.
حتی همین چند روز پیش رئیس‌جمهور چین، شی جین‌پینگ فناوری بلاک‌چین را به‌مثابه یک نسل جدید از فناوری معرفی کرد که توان گذر از موانع و شکل‌دهی مجدد به ساختارهای اقتصادی را دارد.

Read more:
یک استارتآپ نوین ثابت کرده زنجیره بلوک تمام آینده ما را تغییر خواهد داد
یک استارتآپ نوین ثابت کرده زنجیره بلوک تمام آینده ما را تغییر خواهد داد

ظهور ناسیس (‌GNOSIS) توسعه اتریوم (Ethereum) بر بستر شبکه زنجیره بلوک شامل پروژه‌های خرد بسیاری می‌شود اما ناسیس از چتر...

Close