آی‌آر بلاک‌چین

تیم Qtum در توییتر خبر که اولین node بلاک‌چین شبکه را به فضا ارسال کرده است

کیوتم برای اولین بار یک گره شبکه بلاک‌چین را به فضا پرتاب کرد

کیوتم (Qtum) به‌عنوان یک پروژه زنجیره‌بلوکی که خدمات توسعه اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را ارائه می‌دهد یک گره شبکه را از طریق یک ماهواره چینی به فضا فرستاد.

کانال تلگرام کیوتم با انتشار این ویدیو از پرتاب موفقیت‌آمیز این گره زنجیره‌بلوکی خبر داد.

اما کیوتم کارش را از زمین و از جایی به نام بنیاد کیوتم در سنگاپور آغاز کرد. رئیس این بنیاد، پاتریک دای با دو هدف پروژه کیوتم را راه‌اندازی کرده است.
هدف اول کمک به تعامل بهتر بین ارزهای دیجیتال بزرگ مثل بیت‌کوین و اتریوم است درحالی‌که هدف دوم به تأمین امنیت بیشتر برای قراردادهای هوشمند و مدیریت آسان‌تر آن‌ها یاری می‌رساند.
اپلیکیشن‌هایی که بر روی ساختار کیوتم ارائه می‌شوند متفاوت با اپلیکیشن‌های اتریوم هستند به دلیل اینکه از مدل بلاک‌چینی تراکنش‌های خرج نشده ورودی (Unspent Transaction Output) استفاده می‌کنند که باعث راحت‌تر شدن تعامل میان قراردادهای هوشمند و برنامه‌های اینترنت اشیا و موبایل می‌شود.
یکی از شرکای کیوتم که امکان ارسال گره شبکه به فضا را فراهم کرده، Spacechain است که بر روی ساخت یک شبکه ماهواره‌ای منبع باز کار می‌کند.
این شبکه امکان ذخیره‌سازی داده در فضای خارج از کره زمین را فراهم می‌کند که نتیجه آن حذف مشکلات مربوط به قوانین دولت‌ها است. این نکته درباره داده‌های موجود در شبکه بلاک‌چین نیز صدق می‌کند.
با این ابتکار کیوتم به نظر می‌رسد فضای بی‌نهایت هستی که برای میلیاردها سال فقط جایگاه کرات و ستارگان و اقمار بود اکنون یک مهمان ناخوانده دارد که اسمش زنجیره‌بلوک است.

Read more:
نگاهی به 5 اتفاقی که برای ارز دیجیتال بیت‌کوین در سال 2017 افتاد
۵ رویداد مهم سال ۲۰۱۷ در دنیای ارز دیجیتال بیت‌کوین

تا پایان سال 2017 میلادی چند روز بیشتر باقی نمانده است. ارز دیجیتال بیت‌کوین در سال 2017 میلادی افزایش بی...

Close