آی‌آر بلاک‌چین

مقابله با پدیده شوم تغییرات آب و هوایی در سازمان ملل متحد با استفاده از فناوری بلاک‌چین

برنامه جدید سازمان ملل چیست و فناوری زنجیره‌بلوک چه جایگاهی در آن دارد؟

سازمان ملل تصمیم دارد برای مقابله با پدیده تغییرات آب و هوایی از امکانات فناوری بلاک‌چین استفاده کند.

در ۲۲ ژانویه ائتلافی تحت عنوان Climate Chain Coalition و یا به‌اختصار CCC در سازمان ملل و باهدف استفاده از فناوری زنجیره‌بلوک برای رهگیری کارآمدتر و دقیق‌تر داده‌های آب و هوایی تشکیل شد.
بهبود فرایند گزارش‌گیری از مناطق مختلف دنیا، تأیید سریع‌تر این گزارش‌ها و نظارت قوی‌تر ازجمله مزایای استفاده از این فناوری برای مقابله با تغییرات آب و هوایی است.
به‌علاوه ساختار غیرقابل تغییر زنجیره‌بلوک که باعث افزایش شفافیت می‌شود نیاز به اعتماد بین اعضای این ائتلاف را از بین می‌برد.
اعضای این ائتلاف تحت شرایط پیمان آب و هوایی پاریس فعالیت می‌کنند و آن‌طور که ماسامبا تیویی معتقد است برای بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های این فناوری لازم است که تمام اعضا نهایت همکاری را با همدیگر داشته باشند.
از برنامه‌های بعدی این ائتلاف ایجاد پلتفرم مناسب، پیاده‌سازی استانداردها و تلاش‌هایی برای کاهش تقلب است.
بخش‌های دیگری از سازمان ملل متحد از قبیل برنامه غذایی، برنامه توسعه جهانی و دفتر زنان هم نگاه ویژه‌ای نسبت به فناوری بلاک‌چین داشته‌اند و هرکدام پروژه‌هایی باهدف بهبود زندگی ساکنین کره زمین با اتکا به این فناوری را معرفی کرده‌اند.
یکی از آخرین تلاش‌های زنجیره‌بلوکی این سازمان هم کمک به ثبت اطلاعات هویتی کودکان زیر پنج سال یا کودکان بدون شناسنامه باهدف مبارزه با قاچاق کودکان است.

Read more:
سرمایه‌گذاری در پلتفرم اکسپرتی که می‌تواند باعث شکوفایی صنعت مشاوره و بهبود اشتراک‌گذاری دانش بین متخصصین و تازه‌کاران شوند
پلتفرم اکسپرتی (ICO): صنعت مشاوره به یک حرفه پر درآمد تبدیل می‌شود!

اکسپرتی پلتفرمی است که با استفاده از امکانات فناوری زنجیره‌بلوک، بستری برای اشتراک‌گذاری دانش و کارآفرینی مبتنی بر اندیشه در...

Close