آی‌آر بلاک‌چین

ابتکار جدید مخابرات انگلیس برای افزایش امنیت دیجیتال

طرح مخابرات انگلیس برای امنیت دیجیتال در ساختار زنجیره‌بلوکی

مخابرات انگلیس اخیراً یک پروانه ثبت اختراع را ارائه داده که هدفش افزایش امنیت سایبری در ساختار شبکه‌های زنجیره‌بلوکی است.

در این پروانه که ۳۱ اکتبر رونمایی شده، درباره روشی توضیح داده‌شده که می‌تواند از حمله‌های مخرب به زنجیره‌بلوک‌ها جلوگیری کند.
به عبارت دقیق‌تر این روش با استفاده از پروفایل‌های مخصوص کاربری بر روی اشخاصی که می‌خواهند به شبکه تراکنش بفرستند محدودیت اعمال می‌کند.
درنتیجه کدسورس زنجیره‌بلوک می‌تواند به‌صورت خودکار تراکنش‌هایی که با حساب‌های از قبل تعریف‌شده مطابقت ندارند را حذف کند.
یکی از حیطه‌های کاربرد این نوآوری مخابرات انگلیس در مقابله حمله‌های کنترل اکثریت (حمله ۵۱ درصدی) است.
در این حمله که امنیت دیجیتال را به خطر می‌اندازد یک عضو شبکه با نیروی تهاجمی که بیشتر از ۵۰ درصد کل توان پردازشی شبکه است سعی می‌کند کنترل یک زنجیره‌بلوک را در دستان خودش بگیرد.
بر اساس اطلاعات مندرج در پروانه ثبت اختراع هنگامی‌که چنین حمله‌ای تشخیص داده شود، شبکه زنجیره‌بلوک به‌صورت خودکار اجرای تراکنش‌ها را قطع می‌کند که باعث جلوگیری از اثربخشی مخرب یک حمله کنترل اکثریت می‌شود.
علاوه بر این ابتکار جدید شرکت مخابرات انگلیس ادعا می‌کند که می‌تواند حمله‌های اختلال خدمات توزیع‌شده (DDOS) را نیز کنترل کند.
اگرچه در جزئیات طرح مخابرات انگلیس درباره مدل‌های اجماع از طریق تأیید بعد از ماینینگ صحبت شده اما مسئولان این شرکت معتقدند روش پیشنهادی آن‌ها برای افزایش امنیت دیجیتال زنجیره‌بلوک ارتباطی با این مدل‌ها ندارد.

Read more:
چشم‌انداز آینده کاردانو چیست؟ آیا می‌تواند واقعا فراتر از یک رمزارز عمل کند؟
بیشتر از یک رمزارز! چشم‌انداز کاردانو چیست؟

کاردانو ظاهراً یک آلت‌کوین دیگر است اما خیلی‌ها معتقدند می‌تواند نسخه بهبودیافته اتریوم باشد که حتی قابلیت‌های بیشتری هم دارد....

Close