آی‌آر بلاک‌چین

استفاده از فناوری زنجیره بلوک در خدمات ثبت مالکیت اوکراین

استفاده از فناوری زنجیره بلوک در خدمات ثبت اسناد مالکیت اوکراین

به‌زودی ثبت‌ اسناد داخلی مربوط به دارایی‌های ملکی و حراج اموال مجهول در اوکراین بر روی دفاتر کل توزیع‌شده زنجیره بلوکی آغاز خواهد شد.

این طرح که در می ۲۰۱۶ به تصویب هیئت‌وزیران اوکراین رسیده است باهدف تقویت فضای سرمایه‌گذاری و توسعه و حمایت از فناوری‌های جدید معرفی‌شده است. وزارت دادگستری و موسسه ملی مدیریت الکترونیک که از پیشگامان پیاده‌سازی فناوری زنجیره بلوک در اوکراین هستند عقیده دارند که استفاده از این فناوری می‌تواند به‌صورت چشمگیری امنیت فرایند ثبت مالکیت را افزایش دهد.

اما دولت اوکراین با توجه به ضعف در توان داخلی، اجرای پروژه ثبت اسناد بر روی زنجیره‌بلوک را به شرکت آمریکایی بیت‌فیوری که درزمینهٔ فناوری اطلاعات فعالیت می‌کند سپرده است و این شرکت بر اساس قراردادی که امضا کرده متعهد شده تا زیست‌بوم زنجیره بلوکی اوکراین را به‌مرورزمان توسعه دهد تا نتیجه نهایی که کارآمدی و شفافیت بیشتر در اقتصاد اوکراین است نمودار شود.

در بخشی از صبحت های رئیس این شرکت آمریکایی قبل از امضای قرارداد آمده است:

وظیفه اصلی این پلتفرم زنجیره‌بلوکی ثبت اسناد افزایش کنترل بر روی نتایج مزایده‌ها و مناقصه‌های مربوط به خصوصی‌سازی است. البته بستر زنجیره بلوکی ما در حوزه‌هایی مثل خدمات و امنیت عمومی، نظام‌های بهداشت و انرژی نیز مورداستفاده اوکراین قرار خواهند گرفت.

مسئولین دولت اوکراین ازجمله اُلکساندر ریژنکو که سرپرست موسسه ملی دولت الکترونیک اوکراین است تاکنون نظرات مثبتی درباره استفاده از این فناوری ابراز کرده و نشان داده‌اند که می‌خواهند اوکراین را به یکی از ملت‌های پیشرو درزمینهٔ فناوری زنجیره بلوک تبدیل کنند.

Read more:
استودیو بازی‌سازی یوبی‌سافت می‌خواهد از فناوری بلاکچین برای حفظ مالکیت بازیکنان بر روی آیتم‌های بازی استفاده کند
استودیو بازی‌سازی یوبی‌سافت در جستجوی کاربردهای فناوری بلاک‌چین

شرکت فرانسوی یوبی‌سافت که یکی از بازیگران اصلی صنعت بازی‌سازی است از مطالعه بر روی فناوری زنجیره‌بلوک در آزمایشگاه نوآوری...

Close