آی‌آر بلاک‌چین

خرید خانه در آنادولو ترکیه با استفاده از بیت‌کوین به جای دلار در معاملات ملکی

در آنادولوی ترکیه صاحب خانه شوید اما این بار با بیت‌کوین!

اکنون می‌توانید با بیت‌کوین آپارتمان‌های توریست نشین ترکی را خریداری کنید.

صاحب مجموعه اقامتی میاویتا در آنکارا این خبر را اعلام کرده و دلیل پذیرش بیت‌کوین در معاملات ملکی را علاقه روزافزون سرمایه‌گذاران ترکی به این رمزارز عنوان کرده است.

این پروژه که در صورت موفقیت برای اولین بار در ترکیه اتفاق می‌افتد، خریدوفروش این آپارتمان‌ها را برای علاقه‌مندان آسان‌تر می‌کند.

اردِل دالدابان که مدیریت پروژه میاویتا را بر عهده داشته بر این باور است که:

نمی‌توان ارزهای دیجیتال را نادیده گرفت چون آن‌ها بخشی از اقتصاد جهانی شده‌اند. ثبات زیرساختاری بیت‌کوین به‌عنوان مهم‌ترین مزیت آن برای سرمایه‌گذاران ترک بوده و توانسته علاقه آن‌ها را جلب کند

این مدیر همچنین سعی کرده بر جنبه حذف واسطه‌ها در بیت‌کوین و غیرمتمرکز بودن این رمزارز تأکید کند.

خریداران هم وقتی متوجه شوند دخالت دولت و مؤسسات مالی در بیت‌کوین وجود ندارد اقبال بیشتری نسبت به انجام معاملات ملکی میاویتا با این رمزارز نشان می‌دهند.

ملاحظات قانونی درباره به کارگیری بیت‌کوین در معاملات ملکی

اما قانون شبهه برانگیزی که ۲۰۱۳ میلادی توسط موسسه نظارت و تنظیم مقررات بانکداری ترکیه تصویب‌شده ممکن است که استفاده از بیت‌کوین در معاملات ملکی ترکیه با اشکال مواجه کند.

این نهاد دولتی همان زمان اعلام کرد که قصد دارد استفاده از ارزهای جایگزین را متوقف کند.

این جنبش که باهدف ضربه به بازارهای غیرقانونی شرط‌بندی به وجود آمده اجازه استفاده از رمزارزهایی مثل بیت‌کوین، اتریوم و ریپل را نمی‌دهد.

این در حالی است که قبل‌تر همین موسسه تأیید کرده بود که بیت‌کوین شکلی از پول الکترونیک نیست و به همین دلیل نظارت و کنترل آن در چارچوب قانون‌گذاری ترکیه امکان‌پذیر نیست.

اما آپارتمان‌های منطقه اقامتی میاویتا تنها املاکی نیستند که قرار است با بیت‌کوین معاوضه شوند. در طی ماه گذشته خانه‌ای در تگزاس آمریکا در عوض بیت‌کوین فروخته شد

در لندن هم از هفته گذشته خانه‌ای را به قیمت حداقل ۵۰۰ بیت‌کوین برای فروش گذاشته‌اند.

آپارتمان‌هایی در دوبی و کانادا نیز قرار با دریافت بیت‌کوین به دست صاحبان جدیدشان سپرده شود. همه این موارد نشان‌دهنده حذف پول و البته واسطه‌ها و دلال‌ها از روند معاملات ملکی است.

Read more:
توسعه فناوری زنجیره بلوک با شراکت آمریکا و هند
توسعه فناوری زنجیره بلوک با شراکت آمریکا و هند

از ماهیندرا (Mahindra) با درآمد سالانه 4.2 میلیارد دلار و 120 هزار کارمند به عنوان یکی از شرکت های برزگ...

Close