آی‌آر بلاک‌چین

استفاده بانک مرکزی اروگوئه از ارز دیجیتال برای ارائه خدمات مالی

بانک مرکزی اروگوئه ارز دیجیتال جدیدی را آزمایش می‌کند

بر اساس اظهارنظرها، بانک مرکزی اروگوئه در حال اجرای آزمایشی استفاده از ارزی دیجیتال برای ارائه خدمات مالی است.

رئیس این بانک معتقد است که ارز دیجیتال می‌تواند مثل پول مورد استفاده قرار بگیرد و امکان انتقال موجودی از یک به نفر دیگر را فراهم کند.

از همین رو گروهی از مشتریان بانک مرکزی اروگوئه داوطلبانه در حال استفاده از یک اپ موبایلی هستند که با به کارگیری ارز دیجیتال این بانک برای انتقال وجه طراحی شده است.

اگرچه هنوز مشخص نیست که ارز دیجیتال پیشنهادی بانک مرکزی اروگوئه در ساختار زنجیره‌بلوک قرار بگیرد ولی بانک‌های انگلیس و کانادا در تلاش‌های مشابهی از این فناوری استفاده کرده‌اند.

زمان نهایی رونمایی از این پروژه هنوز اعلام‌نشده اما ماریو برگارا، رئیس بانک مرکزی اروگوئه با اطمینان از نهایی شدن پروژه در آینده بسیار نزدیک خبر می‌دهد.

اگرچه او در جای دیگری گفته توسعه ارز دیجیتال مخصوص بانک فرایندی است که با آزمون‌وخطا پیش می‌رود و طبعاً شکست و موفقیت با ماهیت آن آمیخته است.

اما از چندی پیش بانک‌های مرکزی در اکثر نقاط دنیا تحقیق و توسعه تولید ارزهای دیجیتال خودشان را آغاز کرده‌اند. یک پژوهشگر که برای بانک انگلیس کار می‌کند، در وبلاگش این‌طور نوشته که صرف‌نظر از فناوری بنیادین، یک ارز دیجیتال منحصر به بانک‌ها نیازمند سطوح بالای مقاومت است.

Read more:
با فورک بیت‌کوین چگونه برخورد کنیم
راهنمای بقا برای تازه‌کارها در جنگل پر از فورک بیت‌کوین!

همان‌طور که می‌دانید دو فورک یا به قولی انشعاب از بیت‌کوین درراه هستند. یکی فورک بیت‌کوین گلد (Bitcoin Gold) است...

Close