آی‌آر بلاک‌چین

اداره ثبت‌اسناد انگلیس در جستجوی راهکاری برای ثبت مالکیت بر روی زنجیره بلوک

اداره سلطنتی ثبت‌اسناد مالکیت در انگلیس اخیراً اعلام کرده در جستجوی سه نیروی جدید برای راه‌اندازی بخش جدیدی با عنوان HM است که هدفش ثبت اطلاعات اسناد با بیشترین سرعت، سهولت و بهترین روش است. این پروژه که از آن تحت عنوان عظیم‌ترین تحول در خدمات ثبت‌اسناد در ۱۵۰ سال اخیر نام‌برده می‌شود قرار است با استفاده از امکانات زنجیره بلوک راه‌اندازی شود.

یکی از مزایای راه‌اندازی این بخش این است که دیگر لازم نیست افراد برای اثبات مالکیت خودشان بیمه‌نامه مالکیت ارائه دهند. مسئولین HM برای رسیدن به این هدف می‌دانند که باید فرایندهای گسترده دیجیتال‌سازی را شروع کنند به همین دلیل آن‌ها می‌خواهند در آینده‌ای نزدیک از پروژه خیابان دیجیتال در شهری متصل به زنجیره بلوک رونمایی کنند که باعث می‌شود تغییرات مالکیتی با سرعت بیشتری ثبت شوند. این نوآوری همچنین امکان نگهداری حجم بیشتری از جزییات را فراهم می‌کند.

زنجیره بلوک استانداردی جدید برای ثبت اسناد

سه نفر جدیدی که برای کار در بخش HM دعوت خواهند شد باید تجربه رویارویی با چالش‌های دیجیتال و البته مسائل مالی و حقوقی را داشته باشند. به‌علاوه این افراد باید دانش کافی در فناوری اطلاعات ازجمله تحویل خدمات دیجیتال به مشتریان و فعالیت در محیط‌های مملو از داده‌ها را داشته باشند.

اگرچه زمان بهره‌برداری از این بخش هنوز مشخص نشده و اینکه از کدام پلتفرم استفاده خواهد شد معلوم نیست اما همین تلاش‌های اولیه نشان از علاقه‌مندی چندباره نهادهای دولتی به استفاده از فناوری زنجیره بلوک در ثبت‌اسناد مالکیت است. سایر تلاش‌های مشابه را می‌توان در کشورهای سوئد و برزیل مشاهده کرد که مشغول ثبت اطلاعات املاک در ساختار ایمن و تغییرناپذیر زنجیره بلوک هستند.

Read more:
آیا وزارت امنیت ملی آمریکا از فناوری زنجیره بلوک حمایت مالی می کند؟
آیا وزارت امنیت ملی آمریکا از فناوری زنجیره بلوک حمایت مالی می کند؟

گروه علم و فناوری وزارت امنیت ملی آمریکا، 7/9 میلیون دلار را به‌صورت کمک مالی به شرکت‌های کوچک که به...

Close