ارز دیجیتال تران: آفتاب تابان یا ابرهای سیاه!

  • توسط IrBlockchain
  • ۱۱ ماه قبل
  • ۰
آیا ارز دیجیتال (رمزارز) تران یک موفقیت است یا اسکم است؟

سال ۲۰۱۷ میلادی با سودهای سرشار برای دارندگان بیت‌کوین، اتریوم و لایت‌کوین به پایان رسید. اما معامله‌گران فرصت‌طلب! از هم‌اکنون در جستجوی قهرمان جدید بازار که شاید ارز دیجیتال تران باشد هستند.

جهش بزرگ ارز دیجیتال تران در مسیر آفتاب تابان

ارز دیجیتال تران در سال گذشته میلادی معرفی شد و توانست بسیاری از افراد را به خریدش راضی کند.
این ارز دیجیتال در روزهای پایانی سال ۲۰۱۷ جهش ناگهانی را در ارزش بازار تجربه کرد که تا روزهای آغازین ۲۰۱۸ میلادی هم ادامه داشته است. بررسی دقیق‌تر نشان می‌دهد که ارزش بازار تران در اول ژانویه تنها ۲/۹ میلیارد دلار بوده در حالی که در ششم ژانویه ۲۰۱۸ این رقم به عدد ۱۳/۷۷ میلیارد دلار رسیده است. البته شایان‌ذکر است که در زمان انتشار این نوشته ارزش بازار رمزارز تران در حدود ۱۱ میلیارد دلار است.
این آمار و ارقام نشان می‌دهد که تران یک جهش ۴ برابری را تنها در ۵ روز تجربه کرده است و خیلی سریع به مرز ۱۲ میلیارد دلار رسیده است.
برخی معتقدند دلایل این جهش عظیم چند توییتی است که بنیان‌گذار این ارز دیجیتال در فضای مجازی منتشر کرده است.
جاستین سان که قبلاً چندین اپ موبایلی باهدف جایگزینی اسنپ‌چت برای شهروندان چینی توسعه داده است استارتآپی را باهدف توزیع محتوا ایجاد و آن را به ارز دیجیتالی مجهز کرده که فعلاً تران نام دارد.
وی در این توییت‌ها از همکاری و عقد قرارداد ارز دیجیتال تران با چندین و چند شرکت دیگر خبر داده است.
استارتآپی که آقای سان بنیان گذاشته ضمن کمک به بهبود قانون کپی‌رایت به تولیدکنندگان محتوا اجازه می‌دهد تا با سهولت بیشتری به انتشار و ذخیره‌سازی محتوای خودشان بپردازند.
اولین قرارداد این شرکت در دسامبر گذشته و با یک شرکت هم‌پیمایی موتورسیکلت در سنگاپور امضا شد.
این قرارداد به شرکت سنگاپوری oBike امکان می‌دهد تا با بهره‌گیری از شبکه تران رمزارزی برای خودش ایجاد نماید.

هیاهوی زیاد برای هیچ در داخل ابرهای سیاه

اما همه‌چیز هم به همین خوبی و سادگی نیست. شایعاتی وجود دارد که می‌گویند جاستین سان برای مدتی دارایی خودش از ارز دیجیتال تران را توسط حساب‌های مختلف می‌فروخته تا بتواند ارزش بازار آن را افزایش دهد.

نگاهی به آینده ارز دیجیتال تران
سرمایه‌گذاران و معامله‌گران بعداز شنیدن این خبر چندان خوشحال نشدند و اصلاً انتظارش را از جاستین سان نداشتند چون او قبلاً در توییتی با مخاطب قرار دادن سازنده لایت‌کوین نوشته بود:

من عاشق لایت‌کوین هستم. این مایه تأسف است که چارلی لی تمام دارایی لایت‌کوین‌اش را فروخته است اما ما تمام TRX ها (واحد ارزی تران) را تا سال ۲۰۲۰ به فروش نمی‌رسانیم.

همچنین گروهی دیگر از افراد فکر می‌کنند تیم سازنده تران در حال ایجاد هیاهوی زیاد برای هیچ هستند.
به این معنی که با انتشار اخبار اغراق‌آمیز در شبکه‌های اجتماعی و ایجاد جو در بازار می‌خواهند ارزش بازار ارز دیجیتال تران را افزایش دهند که تاکنون هم موفق بوده‌اند.
هرچند جاستین سان خودش تمام این گمانه‌زنی‌ها را رد کرده و در توییت دیگری ایجاد هیاهو و جو در بازار سرمایه‌گذاری را منکر شده است.
به هر حال اینکه ارز دیجیتال تران در آینده نزدیک به آفتاب تابان بازار تبدیل شود یا اینکه در نقش ابرهای سیاه فعالیت کند هنوز مشخص نیست و بهترین توصیه این است که با آگاهی از تحولات این ارز دیجیتال قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری در آن اطلاعات کافی را کسب کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
خطوط هوایی سنگاپور از ساختار بلاک‌چین (زنجیره‌بلوک) اتریوم برای ایجاد والت برای مسافران و بهبود برنامه وفاداری مشتریان استفاده می‌کند
مسافران خطوط هوایی سنگاپور کیف پول مخصوص دریافت می‌کنند

خطوط هوایی سنگاپور تصمیم دارد با ایجاد یک کیف پول مبتنی بر ساختار بلاک‌چین به مسافران وفادارش اجازه دهد تا...

Close